GABEC

GABEC

Opis

Firma Gabec została założona w 1980 roku przez Gabriela Kotkowskiego i od tego czasu nieprzerwanie istnieje na rynku. Początek produkcji  to akcesoria metalowe dla intensywnie rozwijającego się w Polsce przemysłu meblowego, ale również dla budownictwa i elektrotechniki. W 1994 roku firma została przekształcona w spółkę cywilną, a od 1995 roku, pod nazwą Gabec nawiązującą do imienia założyciela kontynuuje swój dynamiczny rozwój. Poprzez modernizację parku maszynowego oraz inwestycje w nowe urządzenia i infrastrukturę firma zwiększyła sprzedaż, poszerzając portfolio klientów o branże motoryzacyjną i AGD. W 2004 roku w przemysłowej dzielnicy Radomia na Potkanowie powstał nowoczesny budynek, w którym do 2018 roku znajdowała się główna siedziba firmy. Aktualnie Gabec mieści się przy ul.Inwestycyjnej 18 w Radomiu. 

Gabec planuje, inwestuje w ludzi i maszyny, usprawnia komunikację wewnętrzną oraz zewnętrzną w oparciu o systemy ERP, podnosi kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, seminariach, spotkaniach branżowych, targach i webkonferencjach organizowanych przez autorytety branży na całym świecie.

Jesteśmy producentem specjalnych elementów złącznych dla wielu branż, dla których plan jakości, precyzja  wykonania oraz terminowość realizacji są pojęciami fundamentalnymi. Naszym klientom pomożemy rozwiązać ich problemy i zredukować koszty wytworzenia  poprzez starannie zaplanowane procesy wytwórcze, przy wykorzystaniu najnowszych technologii i maszyn.

Wpisując się w globalną politykę jakości, normy etyczne oraz ochronę przyrody, firma Gabec nie tylko wspiera społeczność lokalną przy poszanowaniu środowiska naturalnego, ale również prowadzi zrównoważoną gospodarkę materiałową z uwzględnieniem Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2000/53/WE w sprawie pojazdów wycofanych z eksploatacji czy ustawy Dodd-Frank w sprawie pozyskiwania minerałów pochodzących z terenów objętych działaniami wojennymi.

Informacje dodatkowe

Park maszynowy

Firma Gabec zajmuje się produkcją elementów złącznych z drutu oraz prętów ze stali stopowych, metali nieżelaznych i innych materiałów. Produkcja odbywa się na nowoczesnych prasach wielozadaniowych nazywanych zamiennie kuźniarkami 2,4,5,6 i 7 matrycowych o siłach tłoczenia przekraczających 300 ton. Nowoczesny park maszynowy oraz systemowa organizacja wydajnych procesów przekłada się na powtarzalność i jakość gotowego produktu. Kluczowym elementem procesów wytwórczych jest zapewnienie jakości oparte na analizie ryzyka czyli de facto prewencji zapobiegawczej m.in. z wykorzystaniem statystycznych narzędzi jakości MSA SPC. W naszym laboratorium poza pomiarami geometrii wyrobu i powierzchni, długości i kąta badamy skład chemiczny, metalografię metodą makroskopową oraz mierzymy twardość i wytrzymałość.  

 

 

Oferta produkcyjna i usługowa

Firma Gabec specjalizuje się w produkcji elementów złącznych technologią kucia na zimno, która jest procesem bardziej wydajnym niż inne znane techniki formowania stali.

Nasze produkty są wytwarzane dla wielu branż, dla których plan jakości, precyzja wykonania oraz terminowość dostaw ma znaczenie fundamentalne.

Produkujemy z drutu, prętów ze stali stopowych, metali nieżelaznych oraz innych gatunków materiałów.

Niespełna 40 letnie doświadczenie, wysoka kultura techniczna, specjalistyczna wiedza inżynieryjna oraz nowoczesne zaplecze maszynowe tworzą grunt, na którym tworzymy nasze produkty zapewniając ich jakość i bezpieczeństwo.

Kluczową sprawą są dla nas wymagania klientów, dlatego też szczególną  uwagę przykładamy do ich prawidłowego zidentyfikowania i stworzenia spójnego planu wykonania wyrobu i zapewnienia jego jakości APQP. Specyfikacja techniczna wraz z ze specyfiką OEM tworzy kamienie milowe każdego wdrożenia.

 

 

 

Certyfikaty IATF 16949, ISO 14001, ISO 9001
Osoba kontaktowa Piotr Kotkowski
Ulica ul. Inwestycyjna 18
Miasto Radom
Kod pocztowy 26-600
Telefon stacjonarny +48 483846428
Telefon komórkowy +48669697896
Województwo mazowieckie
Email gabec@gabec.pl
Strona internetowa https://gabec.pl/

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

RABUGINO Sp. z o.o.
BARIBAL Group
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.