BWI Poland Technologies Sp. z o.o.

BWI Poland Technologies Sp. z o.o.

Opis

BWI Group projektuje, rozwija i produkuje elementy zawieszeń samochodowych, w tym głównie amortyzatory. Nasze technologie stosowane są w samochodach takich producentów jak m.in. BMW, Volvo, Ford, Honda, Land Rover i Audi. Oprócz klasycznych zawieszeń pasywnych, w różnych konfiguracjach i o zróżnicowanych charakterystykach,  specjalizujemy się w technologii aktywnej;  sztandarowym produktem w tym obszarze jest amortyzator MagneRide™.

Od 2008 roku główna siedziba spółki znajduje się w Pekinie, oprócz tego jej działalność prowadzona jest w 7 centrach technicznych, 9 fabrykach i na 3 torach testowych w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Północnej. W Polsce działają dwa ośrodki: zakład produkcyjny w Krośnie, który jest największą fabryką koncernu oraz Centrum Techniczne w Balicach, gdzie prowadzone są badania oraz rozwój produktów, a także doskonalone są procesy produkcyjne aplikowane stąd do wszystkich fabryk BWI Group na świecie.

Informacje dodatkowe

Video

Oferta produkcyjna i usługowa

BWI Group dostarcza wysokiej jakości systemy zawieszeń dla sektora OEM. Doświadczone zespoły inżynierskie prowadzą projekty w oparciu o badania materiałowe, testy walidacyjne prototypów i jazdy testowe w realnych warunkach. Doskonale wyposażone laboratoria: materiałowe, metrologiczne, zaworowe i prototypowe oraz wewnętrzne i zewnętrzne tory testowe umożliwiają kompleksowe opracowanie produktu i dostosowanie go do wymagań klienta.

BWI Group projektuje i implementuje zaawansowane procesy wytwórcze w oparciu o założenia Przemysłu 4. 0.  Automatyzacja i digitalizacja są BWI bardzo rozbudowaną i dobrze rozwiniętą kompetencją inżynierską.

Certyfikaty IATF 16949
Ulica ul. Kpt. Mieczysława Medweckiego 2
Miasto Balice
Kod pocztowy 32-083
Telefon stacjonarny +48 12 685 1300
Województwo małopolskie
Email krakow@bwigroup.com
Strona internetowa https://www.bwigroup.pl/

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Galwanizer Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Alucrom Sp. z o.o.
Mondi Simet Sp. z o.o.
ANT Solutions Sp. z o.o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.