Rozwój technologiczny nie omija sektora motoryzacyjnego, co widać doskonale po coraz bardziej złożonych i zaawansowanych samochodach. Zmiany dotykają każdego aspektu branży, która w odpowiedzi na nowe regulacje i potrzeby klientów modyfikuje procesy projektowania, walidacji i produkcji pojazdów.

Cyfrowej ewolucji sektora zamierzamy przyjrzeć się z bliska, korzystając ze wsparcia doświadczonych ekspertów.

Dzisiaj każdy samochód to już miliony linijek kodu i liczne systemy wspomagające kierowców. U podstaw konstrukcji są zaawansowane technologie umożliwiające wymianę informacji w czasie rzeczywistym z infrastrukturą miejską i wszystkimi uczestnikami ruchu drogowego. Jak wygląda proces projektowania i produkcji indywidualnych komponentów, poszczególnych części, ale też całych samochodów o tak dużym poziomie skomplikowania?

W nowej serii artykułów odpowiedziami podzielą się eksperci Siemens Digital Industries Software, którzy przyglądają się rozwojowi branży z bliska. Na co dzień wspierają firmy we wdrażaniu nowych rozwiązań i usprawnianiu za ich pomocą dotychczasowych procesów. W kolejnych publikacjach przybliżą poszczególne etapy tworzenia produktów w branży motoryzacyjnej, a także omówią technologie zmieniające ten obszar przemysłu.

Cyfryzacja w branży automotive od kuchni
W ramach wspólnej podróży po współczesnym świecie automotive, przyjrzymy się zachodzącym zmianom i wyzwaniom, jakie stawia rozwijanie nowej generacji pojazdów. Skupimy się na kluczowych aspektach digitalizacji i tym, jak pomaga odpowiadać na zmieniające trendy rynkowe.

Prześledzimy proces tworzenia nowej generacji produktów i pojazdów w przemyśle motoryzacyjnym. Zwrócimy uwagę na wpływ cyfryzacji na rosnącą kompleksowość realizowanych projektów. Zajrzymy także w obszar "digital twin", przywołując ciekawe przypadki wykorzystania technologii przez przedstawicieli sektora.

Nie ograniczymy się tylko do teorii. W case studies omówimy przykłady rozwiązań cyfrowych, które pomogły firmom z branży motoryzacyjnej w Polsce i na całym świecie w efektywniejszym funkcjonowaniu - bardziej skoncentrowanym na kliencie. Skupimy się również na strategii digitalizacji jako kluczowym elemencie sukcesu.

Rozwiniemy temat nowoczesnego procesu projektowania, wyjaśniając, jakie korzyści może odczuć firma dzięki rozwiązaniom cyfrowym i przyspieszonemu rozwojowi produktu. Omówimy również niezwykle istotne procesy weryfikacji i walidacji, ukazując, w jaki sposób organizacje mogą obecnie zmniejszać koszty i rozwijać nowe produkty efektywniej, przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby fizycznych prototypów.

Ewolucja sektora motoryzacyjnego
W przygotowywanej serii artykułów skoncentrujemy się przede wszystkim na praktycznych aspektach digitalizacji. Artykuły współtworzone z Siemens Digital Industries Software mają na celu przedstawienie wyzwań stojących przed przemysłem motoryzacyjnym oraz podkreślenie kluczowej roli digitalizacji w zmianach obserwowanych w branży. Zaglądając za kulisy projektowania, prototypowania i produkcji, będziemy mogli zrozumieć, co oznacza tworzenie nowoczesnych samochodów i komponentów w sposób zrównoważony, wydajny i konkurencyjny. Serdecznie zapraszamy do towarzyszenia nam w tej wspólnej wyprawie przez ewoluujący świat motoryzacji.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
Bimax Sp. z o.o.
DSR S.A.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.