Stokvis Tapes
VIA
FANUC, jeden z wiodących dostawców środków automatyzacji przemysłu, nadal umacnia swoją pozycję na globalnym rynku.

W japońskim zakładzie producenta wyprodukowano właśnie 750-tysięcznego robota przemysłowego, co świadczy o tym, że moce produkcyjne firmy FANUC przewyższają możliwości innych producentów działających w branży.

Obecnie firma FANUC produkuje miesięcznie około 8 tysięcy robotów przemysłowych, choć wydajność japońskich fabryk producenta jest znacznie większa – sięga 11 tysięcy robotów miesięcznie. Sekret tkwi w zautomatyzowanej produkcji, z której FANUC słynie na całym świecie. W tym rozwijanym od ponad 60 lat modelu produkcji tysiące niezawodnych, szybkich i precyzyjnych robotów własnej marki wytwarza sterowania CNC, roboty i bezkonkurencyjne obrabiarki przemysłowe.

Największą grupą klientów firmy FANUC są producenci samochodów i ich dostawcy, chociaż producenci z innych branż – takich jak produkcja wyrobów elektronicznych, branża spożywcza, farmaceutyczna i medyczna – również powiększają swoją bazę robotów przemysłowych.

Mimo że pandemia Covid-19 sprawiła, że tempo robotyzacji spadło na całym świecie, to firma FANUC odbiera bardzo pozytywne sygnały z rynku. W ostatnim czasie można mówić o silnym ożywieniu sprzedaży, zwłaszcza w Azji i Stanach Zjednoczonych.

- „W Europie sytuacja naprawdę się poprawia” - mówi Shinichi Tanzawa, prezes i dyrektor generalny FANUC Europe Corporation. - „Chociaż ogólna liczba zamówień na roboty FANUC w Europie wzrosła tylko nieznacznie w ciągu ostatniego roku podatkowego, to sprzedaż w ciągu ostatnich kilku miesięcy jest na historycznie najwyższym poziomie” - dodaje.

FANUC realizuje ambitne plany rozwoju i konsekwentnie umacniania pozycję w Europie. Główną osią strategii producenta jest systematyczne poszerzanie sieci sprzedaży i rozbudowa serwisu. Tylko w ciągu ostatnich czterech lat FANUC zainwestował ponad 120 milionów euro w nowe obiekty w całej Europie. A w ciągu kolejnych trzech lat planuje realizację nowych inwestycji o wartości ok. 100 milionów euro.

Tanzawa mówi: - „Jesteśmy przekonani, że trend robotyzacji produkcji będzie się dalej rozwijał, a roboty FANUC pomogą klientom zautomatyzować linie produkcyjne i obniżyć koszty wytwarzania, tak jak FANUC robi to we własnych fabrykach. Zrobimy wszystko to, co jest niezbędne, aby wesprzeć naszych klientów w tym przedsięwzięciu”.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
QualityHUB24
TM LagerTechnik
Fromm Poland Sp. z o.o.
Trucksystems.pl Sp. z o.o.
Radpol Andrzej Połot