Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners

12. Forum MotoSolutions (Kraków, 23-24 listopada 2023)


str. 3-9

Pod koniec listopada w Krakowie odbędzie się 12. już edycja Forum MotoSolutions - best practices w przemyśle motoryzacyjnym. W tym roku Forum odbywa się od hasłem "Przemysł motoryzacyjny w okresie przemian!". Prezentacje, panele i debaty, wystawa i wręczenie "Nagród Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego" - w ciągu dwóch dni świata polskiej motoryzacji. Zapraszamy - już ponad 200 potwierdzonych uczestników!

 
 
W numerze:

zatrudnienie  

Rośnie zatrudnienie w zakładach motoryzacyjnych
str. 14-16

Pod koniec 2022 roku zatrzymany został trend spadkowy w zatrudnieniu w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce. Zwiększona stabilność zamówień jak i funkcjonowania całego łańcucha dostaw spowodowały, że dostawcy zaczęli zwiększać zatrudnienie. Wyniki z pierwszych miesięcy 2023 roku są bardzo pozytywne.

     
ZF   Oprogramowanie zmienia samochodów w platformę do przemieszczania się
str. 14-15


Pojazd definiowany programowo (ang. ‘Software defined car”) z punktu widzenia technologii jest już gotowy do jazdy. Jakie są zalety pojazdu, którego funkcje są określone przez oprogramowanie? Kto z nich korzysta? Jaki jest w tym trendzie udział firmy ZF?
     
inalfa  

5S - koncepcja na siłę, powoduje więcej stresu niż pożytku
str. 26-28

5S w dzisiejszym przemyśle jest wszechobecnym standardem, fundamentem dla bardziej wyrafinowanych narzędzi i technik szczupłego wytwarzania. Funkcjonujące 5S przynosi wymierne korzyści. Wiedzą o tym wszyscy. Wszyscy, oprócz osób, które z tym standardem pracują na co dzień - oprócz operatorów produkcji!

     
plasma point   Plasma Point: Końcówka prądowa, a ciągłość i stabilność spawania
str. 30-30

Końcówka prądowa jest jedną z najmniejszych i relatywnie najtańszych części uchwytu spawalniczego, jednak jej wady lub zużycie mogą być przyczyną awarii prowadzących do przestojów produkcyjnych generujących duże koszty. W większości przypadków straty ekonomiczne spowodowane zużyciem końcówki prądowej wielokrotnie przewyższają wartość nowej części.
     
ibcs   RFID - najlepsze wsparcie w automatyzacji w branży motoryzacyjnej
str. 35-37

RFID (Radio-Frequency Identification), czyli identyfikacja za pomocą fal radiowych, stosowana jest coraz częściej w niemal każdej branży, np. w kontroli dostępu, handlu, logistyce czy płatnościach zbliżeniowych. Dzięki etykietom RFID możesz nadać aktywom unikatowe tożsamości cyfrowe. To z kolei umożliwia ich identyfikację i lokalizację.
     

Ponadto, m.in.:
  • Air Liguide Polska otwiera kolejną jednostkę rozdziału powietrza w Głogowie
  • Większe zapasy i niższe koszty? Logistyka dla automotive
  • Co nowego u dostawców
  • DAM-ROB z nowoczesną linią do malowania proszkowego
  • ZEGAR TYKA - rozpoczął się wyścig z czasem polskich przedsiębiorców
  • Odzyskanie gotówki zamrożonej z fakturach
  • Znowelizowany „Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki”
  • Baza dostawców
 
automotivesuppliers pl review 62 Pobierz kwartalnik

Archiwalne wydania „AutomotiveSuppliers.pl review” są dostępne bezpłatnie w serwisie AutomotiveSuppliers.pl (dla subskrybentów).
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Sigfox Poland Sp. z o.o.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
FABER CNC
NESDESIGN Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.