Upadłość lub restrukturyzacja zakładu produkcyjnego w dobie regulacji tzw. Tarczy Antykryzysowej


str. 20-24

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że postępowanie restrukturyzacyjne jest procedurą całkowicie odrębną i niezależną od upadłości. Przede wszystkim, upadłość zmierza do likwidacji przedsiębiorstwa, spieniężenia jego majątku i spłaty wierzycieli, a jej celem nie jest uratowanie firmy. 
 
W numerze:

5 6  

Elektryczna IZERA - jest model pokazowy. Co z produkcją?
str. 6-10

Spółka ElectroMobility Poland zaprezentowała dwa prototypy nowej marki aut elektrycznych IZERA. Pierwsza odsłona zapowiadanych już 2016 roku samochodów „made in Poland” pozostawiła więcej pytań niż odpowiedzi.

     
5 6  

Niemiecki przemysł motoryzacyjny na ostrym zakręcie
str. 12-15

Z powodu pandemii koronawirusa koncerny samochodowe w drugiej połowie marca zamknęły swoje fabryki w Europie a samo odmrażanie zaczęło się kilka a nawet kilkanaście tygodni później. Branża motoryzacyjna nadal mierzy się potężnymi problemami. Widać to bardzo wyraźnie na przykładzie Niemiec.

     
 5 6   COVID-19 uderzył w sektor dostawców
str. 28-30

Epidemia koronawirusa niezwykle mocno odcisnęła swoje piętno na przemyśle motoryzacyjnym. Przestoje i produkcja na niższych wolumenach spowodowały, znaczące ograniczenie zatrudnienia w ciągu pierwszych miesięcy 2020 roku.

Ponadto, m.in.:
  • Wywiad z nowym prezesem zarządu Volkswagen Poznań.
  • Pandemia cofnęła eksport motoryzacyjny o 6 lat
  • Alternatywne linie produkcyjne to przysżłość nowczesnych zakładów produkcyjnych
  • Logistyka 4.0 w Volskwagen Poznań - planowanie opakowań w rozszerzonej rzeczywistości.
 
automotivesuppliers pl review 50 Pobierz kwartalnik

Archiwalne wydania „AutomotiveSuppliers.pl review” są dostępne bezpłatnie w serwisie AutomotiveSuppliers.pl (dla subskrybentów).
0
Udostępniono

See PDF