Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
W listopadzie 2022 roku unijny rynek nowych samochodów osobowych zanotował kolejny silny wzrost (+16,3%), czwarty z rzędu w tym roku. Niemniej jednak - przy 829 527 sprzedanych sztukach - wolumeny z ubiegłego miesiąca pozostały znacznie poniżej poziomów sprzed pandemii z listopada 2019 roku, kiedy to zarejestrowano 1 milion samochodów.

Większość rynków regionu, w tym cztery największe pozytywnie wpłynęły na ten ogólny wysoki poziom. Największy wzrost odnotowano w Niemczech (+31,4%), a następnie we Włoszech (+14,7%), Hiszpanii (+10,3%) i Francji (+9,8%) - które również osiągnęły solidne zyski.

Po jedenastu miesiącach 2022 roku rejestracje nowych samochodów osobowych w całej Unii Europejskiej były o 6,1% niższe w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Pomimo ostatnich wysokich wyników, straty poniesione od stycznia do lipca okazały się decydujące dla całorocznego rezultatu. Wśród czterech kluczowych rynków regionu, Włochy odnotowały najsłabszy jak dotąd w tym roku wynik (-11,6%), za nimi uplasowały się Francja (-8,7%), Hiszpania (-4,4%) i Niemcy (-2,4%).

*/Dane dla Malty są niedostępne w ujęciu miesięcznym
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Etyfol
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
GABEC
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
ProfilGate