Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Fabryka MAN Bus wydała komunikat w sprawie prowadzonych rozmów z Grupą PKC na temat ofert pracy dla pracowników zakładu w Starachowicach.

Kierownictwo MAN Truck & Bus oraz producent wiązek elektrycznych PKC skonsultowali oferty zatrudnienia w Starachowicach. Celem jest zaoferowanie pracownikom MAN dotkniętym planowaną restrukturyzacją do 500 nowo utworzonych miejsc pracy w zakładzie PKC w Starachowicach. PKC obecnie produkuje wiązki kablowe dla MAN Truck & Bus w swoim zakładzie produkcyjnym w pobliżu polskiej fabryki autobusów MAN.

10 listopada MAN ogłosił, że ogranicza produkcję w zakładzie w Starachowicach w ramach kompleksowej restrukturyzacji działalności w obszarze autobusów i redukcję 860 miejsc pracy. Obecnie trwają rozmowy ze związkami zawodowymi w celu wspólnego znalezienia jak najlepszych rozwiązań dla Pracowników i firmy. Podobnie jak w przeszłości, MAN jest świadomy swojej odpowiedzialności społecznej. Firma planuje m.in. zaproponować pracownikom zatrudnienie w zakładach MAN - np. w fabryce samochodów ciężarowych w Krakowie czy w zakładzie w Banovcach na Słowacji.

„W wyniku prowadzonych rozmów z naszym wieloletnim partnerem - firmą PKC, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu w Starachowicach istnieje obecnie możliwość zatrudnienia dla około 500 osób” – wyjaśnia Michael Kobriger, Członek Zarządu ds. Produkcji i Logistyki w MAN Truck & Bus SE. „Naszym celem jest zapewnienie prawie wszystkim 860 pracownikom dotkniętym restrukturyzacją alternatywnej oferty pracy w firmie MAN lub firmie zewnętrznej PKC, a tym samym pokazanie im jasnych perspektyw na przyszłość” dodaje Arne Puls, dyrektor ds. zasobów ludzkich w firmie MAN.

PKC Group, część Motherson Group, jest zaufanym i uznanym partnerem w globalnej branży pojazdów użytkowych, który rozpoczął działalność w Polsce w 2008 roku.
„Nieustannie szukamy sposobów na rozszerzenie naszej działalności i wspieranie naszych globalnych klientów oraz bycie aktywnymi członkami społeczności, w której działamy”, mówi Jani Kiljala , Prezes PKC Europa i Ameryka Południowa. „Ze względu na rosnące potrzeby biznesowe z przyjemnością oferujemy pracę doświadczonym pracownikom MAN, co stanowi wartość dla obu firm”.

Motherson jest zdywersyfikowanym globalnym specjalistą ds. produkcji i jednym z wiodących światowych dostawców motoryzacyjnych dla producentów OEM. Motherson wspiera swoich klientów z ponad 300 placówek w 41 krajach, wraz z zespołem oddanych profesjonalistów. Dzięki zaufaniu klientów, grupa odnotowała w latach 2021-22 przychody w wysokości 10,5 mld USD i plasuje się wśród 25 największych dostawców motoryzacyjnych na świecie.

Oprócz rozmów z PKC, MAN Bus prowadzi rozmowy ze Związkami Zawodowymi. O dalszych krokach będziemy informować opinię publiczną.
Przedsiębiorca Toyota Central Europe Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że samochody marki Lexus, modele: GS F, GS200t, GS250, GS300h, GS350, GS450h, IS200t, IS250, IS300h, RC F, RC200t i RC300h, wyprodukowane w Japonii od 20.07.2011 r. do 22.08.2018 r., wyposażone są w układ kontroli emisji par paliwa (zbiornik par paliwa), który zamontowany jest do zbiornika paliwa za pomocą kołnierza.

Turecka firma z sektora chemicznego wchodzi do Polski. Ege Kimya utworzy w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie zakład produkujący sole niklu oraz kobaltu będące kluczowymi surowcami do produkcji baterii do pojazdów elektrycznych (EV).

29 listopada została podpisana umowa pomiędzy firmą Solaris Bus & Coach sp. z o.o. a łotewskim przewoźnikiem Rīgas Satiksme. Zamówienie dotyczy 35 autobusów Solaris Urbino 12 electric. Dodatkowo kontrakt może zostać rozszerzony o kolejne 17 elektrycznych modeli.

Stellantis Polska Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki OPEL, modele: Vivaro C i Zafira Life RM 2021 - 2022, wyprodukowanych we Francji i w Wielkiej Brytanii, w związku z możliwym nieprawidłowym położeniem przewodu paliwowego istnieje ryzyko wycieku paliwa z powodu potencjalnego kontaktu przewodu paliwowego z nadwoziem i plastikową osłoną.

Redakcja dziennika „Rzeczpospolita” po raz kolejny ogłosiła zwycięzców Zielonych Orłów. Solaris Bus & Coach sp. z o.o. został wyróżniony w kategorii Firma.

Przedsiębiorca Stellantis Polska Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Citroën, modele: Spacetourer i Jumpy IV, oraz samochodach marki Peugeot, modele: Traveller i Expert 4, w przewód paliwowy może stykać się z nadwoziem i plastikowymi elementami, co może skutkować wyciekiem paliwa w tylnej części pojazdu.

Podczas wczorajszej uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie, wręczono nagrody w piątej już edycji plebiscytu The Best of Moto. W jednej z kategorii eksperckich, dotyczącej społecznej odpowiedzialności biznesu, główne wyróżnienie odebrał Volkswagen Poznań, za innowacyjny projekt odzyskiwania ciepła z procesów produkcyjnych i wykorzystania go do celów miejskich.

baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Nifco Poland Sp. z o.o.
 bekuplast S.A.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
TM LagerTechnik
Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.