Stokvis Tapes
VIA
Grupa Volkswagen intensyfikuje swoje działania w Ameryce Północnej, chcąc zająć silną pozycję na tym ważnym dla pojazdów elektrycznych rynku. Grupa i jej zajmująca się akumulatorami spółka PowerCo wybrały St. Thomas w Ontario w Kanadzie, aby zbudować pierwszą za oceanem gigafabrykę, która będzie produkować zrównoważone, zunifikowane ogniwa.

Toyota opracowała nowy elektrolizer wody produkujący wodór bez emisji CO2 na potrzeby zakładów przemysłowych. Konstrukcja urządzenia w 90% opiera się na komponentach zestawu ogniw paliwowych drugiej generacji, stosowanych w sedanie Toyota Mirai i autobusie miejskim Toyota SORA.

Nissan zaprezentował nową strategię rozwoju zelektryfikowanych układów napędowych, którą nazwał „X-in-1". Jej główne założenie polega na tym, aby najważniejsze elementy układu napędowego w samochodach elektrycznych i w modelach wyposażonych w napęd e-POWER były wykorzystywane w jednych i drugich autach oraz by podzespoły te miały modułową konstrukcję.

Ford Motor Company powołał spółkę zależną Latitude AI, w całości należącą do Forda, skoncentrowaną na opracowaniu systemów zautomatyzowanej jazdy, które w milionach pojazdów przejmą od kierowców funkcje kontroli manualnej i wzrokowej.

Saudyjski koncern Aramco podpisał list intencyjny w sprawie potencjalnego objęcia mniejszościowych udziałów w spółce mającej produkować zespoły napędowe (PWT), która zostanie utworzona przez Geely Holding Group (Geely Holding) i Geely Automobile Holdings Limited (Geely Auto HK.0175), występujących wspólnie pod nazwą „Geely”, oraz Grupą Renault.

W pełni elektryczna przyszłość MINI rozpocznie się w 2023 roku między innymi dzięki nowemu MINI Countryman w zakładzie BMW Group w Lipsku. To pierwszy raz, kiedy model MINI będzie w całości wyprodukowany w Niemczech.

Zgodnie z założeniami Nissan Ambition 2030, czyli długofalowej wizji marki ogłoszonej w 2021 r., Nissan Motor Co., Ltd. zamierza rozszerzać możliwości społeczeństwa w zakresie mobilności poprzez dostarczanie doświadczeń dodających poczucia pewności i wywołujących emocje oraz poprzez ułatwienie zacieśniania więzi międzyludzkich i społecznych.

BMW Group i Valeo intensyfikują swoje wieloletnie partnerstwo poprzez nową kooperację. Po ogłoszeniu szerokiej współpracy nad kontrolerami domeny ADAS, czujnikami i oprogramowaniem do parkowania i manewrowania dla nadchodzącej generacji platform BMW „Nowej Klasy”1, BMW Group i Valeo ogłosiły teraz współpracę również nad rozwojem w pełni zautomatyzowanych technologii parkowania do poziomu 42.

Automotivr CEE Day
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

NESDESIGN Sp. z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
Radpol Andrzej Połot
METCHEM Sp. z o.o.
Gergonne Polska  Sp. z o.o.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.