Podobnie jak w wielu światowych firmach i markach, również w Volkswagen Samochody Dostawcze rok 2020 został zdeterminowany przez przebieg pandemii Covid-19 i związane z nią spowolnienie gospodarcze i ograniczenia społeczne.

W 2020 roku branża motoryzacyjna musiała zmierzyć się ze skutkami panującej pandemii koronawirusa. Sprzedaż samochodów na wielu rynkach została zmniejszona. Prognozy na 2021 rok w SEAT SA są jednak pozytywne.

25 trolejbusów Solaris Trollino 18 zamówił od Solarisa rumuński Braszow. Na mocy podpisanej w grudniu umowy producent w ciągu 12 miesięcy dostarczy do klienta 25 przegubowych, niskopodłogowych i bezemisyjnych trolejbusów.

Według Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego (Kraftfahrt-Bundesamt) w grudniu 2020 r. Niemcy zarejestrowani 82,8 tys. nowych aut elektrycznych i hybryd plug-in.

W ubiegłym roku Porsche dostarczyło klientom z całego świata 272 162 nowe samochody - to wynik zaledwie o 3% poniżej rekordowego poziomu z 2019 r.

Kilka samochodów elektrycznych ładuje się jednocześnie, a na ulicach robi się ciemno - to jedna z mrocznych wizji przyszłości, którą malują sceptycy mobilności elektrycznej.

Podczas prezentacji strategicznego planu Grupy Renault, „Renaulution”, przedstawiciele koncernu przedstawili jego założenia na kolejnych pięć lat i bardziej odległą przyszłość.

W 2020 roku koncern Volkswagen dostarczył klientom na świecie 9.305.400 samochodów. Oznacza to spadek - spowodowany pandemią - o 15,2 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego - Poznań Sp. z o.o.
A. Berger Polska Sp. z o. o.
Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o.
Curtiss-Wright Surface Technolgies Sp. z o.o.
Verpa Folie Wrocław Sp. z o.o.
Shot Blasting Sp. z o.o.