VIA
Niemiecka grupa Boysen poinformowała, że kosztem 150 mln euro wybuduje zakład obudów akumulatorów do aut elektrycznych na Węgrzech w mieście Nyíregyháza na północ od Debreczyna.

Na początku 2023 roku na włoskim rynku motoryzacyjnym udało się utrzymać trend wzrostowy, który trwa już szósty miesiąc z rzędu. Na Półwyspie Apenińskim zostało zarejestrowanych 128,3 tys. nowych aut osobowych.

W styczniu 2023 roku w Rosji zostało zarejestrowanych 32,5 tys. nowych samochodów osobowych. To o 63,1 proc. mniej niż przed rokiem. Przypominamy, że dane miesięczne publikowane przez stowarzyszenie AEBUS nie obejmują rejestracji marek Mercedes-Benz, BMW (podawane kwartalnie) ani Chery.

Z najnowszego badania ifo Institute wynika, że w styczniu 2023 roku znacznie poprawiła się sytuacja biznesowa niemieckich producentów samochodów i ich dostawców.

Drugi tydzień z rzędu fabryki Škoda Auto w Czechach borykają się z niedoborem półprzewodników, co wpływa na ograniczenie produkcji poszczególnych modeli samochodów.

30 stycznia 2023 r. spółka Awtotor rozpoczęła montaż samochodów osobowych chińskiej marki Kaiyi. Pierwszym modelem tej marki zmontowanym w Kaliningradzie jest sedan E5.

Zeszły rok zakończył się grudniowym spadkiem liczby zarejestrowanych nowych samochodów osobowych we Francji. 2023 rok rozpoczął się jednak już bardziej optymistycznie.

Toyota Yaris Cross w 2022 roku stała się liderem francuskiej motoryzacji pod względem liczby wyprodukowanych egzemplarzy. Fabryka Toyota Motor Manufacturing France w ciągu 12 miesięcy oddała do sprzedaży 161 508 egzemplarzy miejskiego crossovera – więcej niż jakiegokolwiek innego samochodu wytwarzanego na terenie tego kraju.

baza dostawcow
Automotivr CEE Day

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
Radpol Andrzej Połot
NESDESIGN Sp. z o.o.
Mar-Mat Sp. z o.o.
MWM Business Solutions Sp. z o.o.