Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Kolejny tydzień zakłady Škoda Auto w Czechach są zmuszone do znaczącego ograniczenia produkcji w związku z niedoborem półprzewodników.

W przyszłym tygodniu w zakładzie w Mlada Boleslav zostały anulowane m.in. zmiany na wydziałach spawalni, lakierni oraz na liniach montażowych MBI, MBII - nocna z niedzieli na poniedziałek (26.07) oraz dwie dzienne (porannna i popołudniowa) w poniedziałek. W kolejnych dniach działalność poszczególnych wydziałów będzie prowadzona z wyłączeniem poszczególnych zmian (np. nocnej ze środy na czwartek).

W Kvasinach przykładowo wydział montażu i lakiernia zawieszą działalność od nocnej zmiany w środę 28 lipca do piątku 30 lipca. Natomiast w Vrchlabí produkcja przekładni DQ 200 będzie przerwana od godz. 22:00 w niedzielę (25.07) do godz. 22:00 następnego dnia oraz od godz. 22:00 w środę (28.7) do godz. 6:00 w sobotę (31.7).

W czasie przerw produkcyjnych pracownicy otrzymają 85 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

W Mladej Boleslav wytwarzane są modele Škoda Fabia, Octavia, Octavia iV, Kamiq, Karoq i Enyaq iV a w Kvasinach - Škoda Superb, Superb iV, Kodiaq, Karoq, a także inne modele z Grupy Volkswagen. Zakład w Vrchlabi specjalizuje się w produkcji automatycznych skrzyń biegów DSG (w tym DQ 200).
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

RADMOT Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.
DSR S.A.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
RABUGINO Sp. z o.o.