Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
ŠKODA to marka globalna. Jej samochody dostępne są na ponad stu rynkach na całym świecie. Choć sercem ŠKODY są fabryki w Czechach, to auta marki zjeżdżają również z linii produkcyjnych zakładów zlokalizowanych w innych krajach, na różnych kontynentach.

ŠKODA konsekwentnie inwestuje w innowacyjne rozwiązania także w obszarze produkcji, cyfryzacji procesów oraz zrównoważonego rozwoju. Globalna sieć produkcyjna w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami logistycznymi pozwala zaspokoić marce potrzeby wszystkich jej klientów.

ŠKODA AUTO działa na ponad 100 rynkach, dostarczając rocznie ponad milion pojazdów klientom na całym świecie. Aby zrealizować globalne zamówienia marka dysponuje siecią fabryk w Europie oraz w Azji. Ponadto digitalizacja procesów i systematyczne wprowadzanie rozwiązań z zakres Przemysłu 4.0, zrównoważone rozwiązania logistyczne, współpraca ze start-upami i rozwój sieci centrów innowacji składają się na globalny sukces marki. Fabryki rozmieszczone aż w sześciu krajach zapewniają sprawne realizowanie zamówień oraz pozwalają także odpowiadać na potrzeby klientów w danym regionie. Przykładem jest ŠKODA KODIAQ GT przeznaczona na rynek chiński lub model ŠKODA KUSHAQ stworzony specjalnie na potrzeby indyjskich kierowców, którego pierwsze zdjęcia w kamuflażu zostały właśnie udostępnione.

Różnorodna gama pojazdów produkowanych na całym świecie

Obecnie ŠKODA oferuje klientom dziesięć modeli samochodów osobowych: CITIGOe iV, FABIA, RAPID (niedostępny w Polsce), SCALA, OCTAVIA, SUPERB, KAMIQ, KAROQ, KODIAQ i ENYAQ iV.

Czechy były i zawsze będą domem ŠKODY. To tam są zlokalizowane trzy fabryki marki. Skrzynie biegów dla ŠKODY i innych marek Grupy Volkswagen są produkowane w Vrchlabí, a samochody i akumulatory w Mladá Boleslav i Kvasinach. Dzień z życia fabryki w Kvasinach można zobaczyć w krótkim FILMIE.

Fabryki w Czechach i na Słowacji zaopatrują Europę

Wszystkie pojazdy przeznaczone na rynki europejskie, w tym rynek polski, są produkowane w Czechach oraz na Słowacji. Poza Czechami pojazdy marki są produkowane w Chinach, Rosji, Słowacji i Indiach, głównie w ramach partnerstwa z Grupą Volkswagen. Samochody ŠKODA powstają również na Ukrainie, we współpracy z lokalnymi partnerami. ŠKODA zatrudnia ponad 35 000 osób na całym świecie.

W kluczowej fabryce marki, czyli w Mladá Boleslav, powstają modele OCTAVIA, OCTAVIA iV, FABIA, KAMIQ, KAROQ, SCALA oraz pierwszy w pełni elektryczny SUV ŠKODY czyli ENYAQ iV. Z kolei w Kvasinach produkowane są KAROQ, KODIAQ, SUPERB, a także hybryda typu plug-in, SUPERB iV. W słowackiej stolicy, Bratysławie, produkowane są CITIGOe iV oraz KAROQ. W ukraińskiej fabryce w Solomonowie powstają FABIA, KAROQ, KODIAQ oraz SUPERB. W Rosji mieszczą się dwa zakłady produkcyjne marki. W Kaludze produkowany jest RAPID, a w Nizhnym Novogrodzie OCTAVIA, KAROQ oraz KODIAQ.
mfyjFbyvpvspobBC ŠKODA produkuje swoje pojazdy także w Azji. W indyjskim Aurangabadzie powstaje SUPERB, a w Pune RAPID. W Chinach mieszczą się aż 4 fabryki odpowiedzialne za powstawanie różnych modeli marki. W Nanjing produkowane są KAMIQ, KAMIQ GT oraz SUPERB, w Yizheng na świat przychodzi RAPID, w Ningbo tworzone są OCTAVIA oraz KAROQ, a w Changsha powstają KODIAQ i KODIAQ GT.

Nowa ŠKODA KUSHAQ: specjalnie dla Indii

ŠKODA KUSHAQ zapowiada nową erę na rynku indyjskim. Model, który ujrzał światło dzienne w testowej wersji pokrytej specjalna folią maskującą, może pochwalić się nowoczesnym designem połączonym z typową dla ŠKODY funkcjonalnością. Będzie on dostępny z dwoma wydajnymi silnikami TSI. Jest to pierwszy model produkcyjny marki oparty na platformie MQB-A0-IN. Ten wariant platformy MQB został specjalnie przystosowany przez producenta na potrzeby rynku indyjskiego i będzie wykorzystywany także w innych modelach Grupy Volkswagen na tamtejszym rynku. Auto łączy w sobie wyrazisty design, duży komfort, wysoki poziom bezpieczeństwa z najnowocześniejszymi systemami infotainment odpowiadającymi na preferencje indyjskich klientów. Nowy KUSHAQ będzie świętował swoją światową premierę na subkontynencie indyjskim w marcu 2021 roku.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Poliamid Plastics Sp. z o.o.
RAMPF Production Systems GmbH & Co.
Deltax Programming Sp. z o.o.
RABUGINO Sp. z o.o.