Stokvis Tapes
VIA
10 marca br. kierownictwo Forda przedstawiło propozycję redukcji zatrudnienia w fabryce w Walencji. To druga w ciągu niespełna miesiąca zapowiedź cięć w europejskiej sieci tego amerykańskiego koncernu.

14 lutego przedstawiony został plan likwidacji około 3 800 miejsc pracy, z których większość ma przypaść na działalność w Niemczech (2,3 tys. miejsc pracy) i w Wlk. Brytanii (1,3 tys. miejsc pracy).

W Hiszpanii Ford chce rozpocząć negocjacje ze związkami zawodowymi o zwolnieniu grupowym (ERE) 1 144 osób z pośród 6 000 obecnych pracowników fabryki w Walencji.

- Ford czyni postępy w swojej europejskiej transformacji, ogłaszając plany redukcji siły roboczej w Hiszpanii wynikające z przeglądu gamy pojazdów. Ford Hiszpania poinformował Komisję Negocjacyjną, że dotyczy to około 1 100 miejsc pracy, głównie z powodu już ogłoszonego zaprzestania produkcja S-Max i Galaxy w kwietniu 2023 r. Ford będzie konstruktywnie współpracował ze związkami zawodowymi, aby zmniejszyć wpływ tej sytuacji na pracowników, ich rodziny i lokalną społeczność -  czytamy w oświadczeniu wydanym przez producenta.

To już trzecia ERE w Walencji, po przeprowadzonych w 2020 i 2021 roku, które doprowadziły do zwolnienia prawie 1 000 pracowników. Ponadto w fabryce prowadzony jest program zwolnień tymczasowych (ERTE), który potrwa do końca czerwca i dotyczy około 700 pracowników.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

FORTY Sp. J. A. Korczyński, M. Tytkowska
ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o
EMTECH IPH Group
Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
K2ROBOTS