Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Jak informowaliśmy wcześniej zniszczenie na początku sierpnia zakładu komponentów silnikowych na Słowenii powoduje ograniczenia w fabrykach samochodów osobowych i pojazdów użytkowych Grupy Volkswagena.

Od 11 września aż do 12 listopada został zatrzymany montaż aut w zakładzie Volkswagen Autoeuropa (model VW T-Roc) w Portugalii. Także od dzisiejszego poniedziałku do 28 września wprowadzony zostaje Kurzarbeit w w głównej fabryce VW w Wolfsburgu (modele Golf / Golf Variant, Touran, Tiguan i Seat Tarraco). Ponadto w fabryce w Emden mają się zdarzać się likwidacje pojedynczych zmian.

Do zakładów dotkniętych ograniczeniami w produkcji dołączyły fabryki Škoda Auto. Także od 11 września została wstrzyma produkcja w zakładzie w Kvasinach, w którym wytwarzane są m.in. Superb, Superb iV, Kodiaq i Karoq. Przestój ma trwać co najmniej tydzień. Brak komponetów ze Słowenii może również ograniczyć produkcję w głównej fabryce Škoda Auto w Mladej Boleslav.

Przypominamy, że ograniczenia dotyczą również zakładów należących do marki Volkswagen Samochody Dostawcze. W Hanowerze nie będą wytwarzane przez kilka tygodni samochody z silnikiem spalinowym.

Otrzymaliśmy również informację o wpływie niedoboru na zakłady spółki Volkswagen Poznań. - Pracujemy z pełnym zaangażowaniem nad wznowieniem produkcji w zakładach naszych dostawców, Volkswagen zapewnia wsparcie na miejscu w postaci wyspecjalizowanego personelu. Na pomoc w ponownym uruchomieniu produkcji ruszyli także pracownicy z Volkswagen Poznań. Jednocześnie analizowana jest oczywiście możliwość podjęcia produkcji przez innych partnerów - zaznacza Patrycja Kasprzyk, rzeczniczka spółki. - Jednak w oparciu o dzisiejszy stan wiedzy, musimy przygotować się na okoliczność, że od połowy września przez kilka tygodni nie będziemy w stanie w pełni realizować programu produkcyjnego.

W zakładzie w Poznaniu produkcja w najbliższych tygodniach odbywać się będzie w obniżonym wolumenie, z dniami wolnymi od produkcji. We fabryce we Wrześni model VW Crafter będzie produkowany w obniżonym wolumenie.

Równocześnie podjęte zostały rozmowy z partnerem społecznym, Związkiem Zawodowym OM NSZZ „Solidarność”, których głównym punktem będzie ustalenie rozwiązań dot. czasu pracy.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Gergonne Polska  Sp. z o.o.
GABEC
Deltax Programming Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.