GEORG UTZ
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
Aalberts
CABKA
W 2020 roku w fabryce Kia Motors Slovakia zostało wyprodukowanych 268,2 tys. samochodów osobowych.

Liczba aut, która zjechały z linii montażowych jest o 22 proc. niższa niż w rekordowym roku 2019. Spadek produkcji w minionym roku był spowodowany pandemią COVID-19 i jej negatywnymi skutkami dla sektora motoryzacyjnego. Ponad połowa (54 proc.) wyprodukowanych aut w 2020 roku przypadła na model Sportage. Pozostała część to gama samochodów z rodziny Ceed. Najczęściej produkowana była klasyczna pięciodrzwiowa wersja nadwozia tego modelu, a zaraz po niej crossover XCeed.

Kia Motors Slovakia nie odnotowała żadnych znaczących zmian w liście  krajach, do których eksportuje najwięcej samochodów. W ubiegłym rok auta najczęściej eksportowano do ​​Wielkiej Brytanii, a następnie do Niemiec, Rosji, Hiszpanii i Polski. Na krajowym rynku słowackim pozostało mniej niż 5 tys. samochodów Sportage i Ceed.

Ponadto w fabryce w Żylinie wyprodukowano prawie 275 tys. silników. W porównaniu z rokiem 2019 spadek wyniósł prawie 37 proc. Większość produkcji (57 proc.) przydła na silniki benzynowe. Prawie połowa wyprodukowanych jednostek napędowych była montowana w samochodach produkowanych w Kia Motors Slovakia. Około 42 proc. silników trafiło do siostrzanego zakładu Hyundai Motor Manufacturing Czech. Pozostałe jednostki napędowe wyeksportowano do zakładów Hyundaia w Turcji i Indiach.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego - Poznań Sp. z o.o.
EUROTOM Sp. z o.o.
 bekuplast S.A.
Zakład Wielobranżowy Galwanizernia Sp. z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
Trojan Manufacturing (UK) Ltd