Stokvis Tapes
VIA
Od 1 lipca 2022 roku dyrektorem generalnym ŠKODA AUTO będzie Klaus Zellmer, który obecnie piastuje funkcję członka zarządu marki Volkswagen, odpowiedzialnego za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową.

Obecny dyrektor generalny ŠKODA AUTO - Thomas Schäfer - obejmie od 1 lipca 2022 r. stanowisko dyrektora generalnego w marce Volkswagen, jednocześnie wchodząc do zarządu Grupy Volkswagen, gdzie będzie odpowiedzialny za marki wolumenowe.

Klaus Zellmer nowym CEO ŠKODA AUTOKlaus Zellmer zostanie mianowany nowym członkiem zarządu ŠKODA AUTO w dniu 1 lipca 2022 r., a następnie zarząd wybierze go na nowego prezesa (zgodnie z wymogami czeskiego prawa). Zellmer zastąpi Thomasa Schäfera, który ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego ŠKODA AUTO na koniec czerwca. Od 1 kwietnia 2022 r. Schäfer piastuje równolegle funkcję dyrektora ds. operacyjnych marki Volkswagen, a od 1 lipca 2022 r. zostanie jej dyrektorem generalnym. Jednocześnie dołączy do zarządu Grupy Vokswagen, gdzie będzie odpowiedzialny za marki wolumenowe.

- Thomas Schäfer bezpiecznie przeprowadził firmę przez dwa niezwykle trudne lata, jednocześnie formułując jasny plan na przyszłość w ramach strategii NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030. Dziś ŠKODA AUTO jest marką jeszcze bardziej elektryczną, cyfrową i globalną niż kiedykolwiek wcześniej. Thomas położył podwaliny pod obiecującą przyszłość marki, z sukcesem wprowadzając elektryczny model ENYAQ iV oraz planując kolejne premiery samochodów elektrycznych, przejmując odpowiedzialność za wiele nowych regionów i platform dla Grupy Volkswagen, a także pomyślnie wdrażając projekt INDIA 2.0 - mówi Murat Aksel, przewodniczący rady nadzorczej w ŠKODA AUTO. - Jednocześnie bardzo cieszymy się, że udało nam się zatrudnić na jego miejsce jednego z naszych najbardziej wykwalifikowanych menedżerów. Klaus Zellmer posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży. W tym czasie wyróżnił się nie tylko jako wiodący ekspert motoryzacyjny, ale także wykazał się dużym zmysłem strategicznym i przedsiębiorczym. Jestem przekonany, że wraz z zespołem zasiadającym w zarządzie zrobi wszystko, co w jego mocy, aby wspierać dynamiczny rozwój ŠKODY - dodaje.

Klaus Zellmer ukończył studia z zakresu administracji biznesowej, a swoją karierę zawodową rozpoczął w 1997 roku jako asystent członka zarządu w Porsche AG. W 1999 roku przeniósł się do Porsche France, gdzie pracował nad rozwojem sieci sprzedaży, a następnie przejął funkcję Area Managera na Amerykę Północną. W 2000 roku jako kierownik projektu nadzorował rozwój obszarów sprzedaży i marketingu związanych z nową fabryką Porsche w Lipsku. W 2007 roku Zellmer został szefem marketingu w Porsche Germany. Następnie w 2010 roku objął stanowisko prezesa zarządu.

W 2015 roku Klaus Zellmer dołączył do Porsche Cars North America w Atlancie w USA jako prezes i dyrektor generalny. Od 15 września 2020 roku, Klaus Zellmer jest członkiem zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe, odpowiedzialnym za sprzedaż, marketing oraz obsługę posprzedażową. Przez cały ten czas odgrywał kluczową rolę w konsekwentnym dostosowywaniu marki Volkswagen do potrzeb klientów w zakresie organizacji, cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju.
0
Udostępniono
baza dostawcow
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

WOLMOT Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
GABEC
item Polska Sp. z o. o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.