Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
Sigfox
W tym samym dniu, w którym ogłoszono plan rozbudowy zakładu w Niepołomicach, MAN Truck & Bus SE poinformował, że zawarł porozumienie z WSA Beteiligungs GmbH (WSA) w sprawie sprzedaży wszystkich udziałów w MAN Truck & Bus Österreich GesmbH.

W marcu 2021 r. WSA przedstawił konkretną koncepcję nabycia zakładu Steyr w Austrii, ale propozycja została w głosowaniu odrzucona przez większość pracowników. Negocjacje z WSA zostały zakończone. Kilka dni temu strony wznowiły rozmowy i uzgodniły przejęcie. Odpowiednia umowa kupna została już podpisana.

Nowy inwestor będzie prowadził produkcję kontraktową pojazdów użytkowych i części do nich pod tradycyjną marką „Steyr”, zapewniając w ten sposób zatrudnienie w zakładzie oraz u licznych dostawców w regionie.

Aby zagwarantować płynne przejście, MAN Truck & Bus zapewni zatrudnienie na dłużej niż pierwotnie planowano, do maja 2023 roku - w Steyr będą produkowane ciężarówki z serii MAN TGL i MAN TGM. Zakład przejęty przez WSA będzie również nadal produkował komponenty i lakierował elementy z tworzyw sztucznych.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego - Poznań Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Februko Sp. z .o.o.
MM Systemy Sp. z o.o.
 PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Radpol S.A.