Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Minister finansów Niemiec chce zaprzestania dotacji na elektryczne samochody w Niemczech. „Nie możemy sobie juz dłużej pozwolić na nietrafione dotacje” - stwierdził szef FDP w rozmowie z gazetą „Welt am Sonntag” i dodał: „Gdyby to ode mnie zależało, zlikwidowałbym premie za zakup pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Do tej pory samochody te były dofinansowywane w wysokości do 20 tysięcy euro, nawet w przypadku najlepiej zarabiających. To jest za dużo. Możemy zaoszczędzić miliardy, by wydać je w rozsądniejszy sposób”.

Christian Lindner nalega, aby w 2023 roku trzymać się hamulca zadłużenia, który został zwolniony podczas pandemii koronawirusa. Chce też ustalić priorytety. Na początku lipca ma zostać zatwierdzony projekt budżetu.

Krytyka stanowiska Lindnera
Stanowisko Lindnera w sprawie dotacji dla samochodów elektrycznych spotkało się z krytyką ze strony różnych stowarzyszeń.

ADAC zażądał od rządu Niemiec gwarancji planowania. „Wielu konsumentów zamówiło już e-samochody, licząc na dopłaty” – powiedział prezes ADAC Gerhard Hillebrand.

Więcej w serwisie Deutsche Welle.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Galwanizer Sp. z o.o.
BARIBAL Group
item Polska Sp. z o. o.
Deltax Programming Sp. z o.o.
Etyfol
WOLMOT Sp. z o.o.