Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Grupa Eberspächer oraz Ronal AG to kolejni dostawcy motoryzacyjni, którzy zapowiedzieli ograniczenie swojej działalności w Niemczech. Redukcje zostaną przeprowadzone w Nadrenii-Palatynacie.

Zwolnienia w dwóch zakładach, Eberspächer catem w Herxheim i oddziale Automotive Controls w Landau in der Pfalz, potwierdziła firma na prośbę "Die Rheinpfalz". „E-mobilność samochodów w Niemczech i Europie rozwija się wolniej niż oczekiwano”, poinformował Eberspächer, wyjaśniając środki oszczędnościowe. Szczególnie dotknięta jest lokalizacja w Herxheim, gdzie w tym roku ma zostać zlikwidowanych około 150 stanowisk pracy. Ponadto ma zostać zlikwodowanych około 55 stanowisk pracy w Landau i około 15 w centrali grupy w Esslingen w Badenii-Wirtembergii.

Wcześniej, pod koniec kwietnia, poinformowano, że Grupa Ronal, producent kół i felg do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych, zdecydowała o zamknięciu do marca 2025 roku zakładu w Landau in der Pfalz. Fabryka istniejąca od 1988 roku od lat jest deficytowy. Według dostawcy koszty pracownicze w Niemczech są znacznie wyższe w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Ponadto w ostatnich latach ceny energii gwałtownie wzrosły.

Decyzja dotknie wszystkich 540 pracowników.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

GREG-PLAST
METCHEM Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.