Stokvis Tapes
VIA
Firma Räuchle GmbH & Co. KG, złożyła wniosek o upadłość. Sąd okręgowy w Ulm wyznaczył już wstępnego zarządcę masy upadłościowej.

Firma, założona w 1902 roku, jest jednym z wiodących niemieckich producentów części toczonych i kutych na zimno dla branży motoryzacyjnej. Dostawca zatrudnia 320 pracowników. Na liście referencyjnej są m.in.: Mahle, Magna Presstec, Bosch, Daimler, BMW, Grupa ZF, Denso oraz ZF.

Po bankructwie w grudniu 2018 roku firma została przejęta przez grupę inwestorów. Nowy zarząd wdrożył w 2019 roku szeroko zakrojone działania restrukturyzacyjne połączone z kompleksowym programem inwestycyjnym. W rezultacie nastąpił pomyślny zwrot, który osiągnięto do początku 2020 roku. Dzięki temu Räuchle sprostało wyzwaniom w I fali pandemii COVID-19. Wraz z ponownym ożywieniem przemysłu motoryzacyjnego w pierwszej połowie 2021 r., osiągnięto ambitne cele w zakresie rentowności i wzrostu sprzedaży.

Niestety w wyniku kryzysu na rynku półprzewdoników zamówienia klientów gwałtownie spadały od lipca tego roku. Płynność finansowa uległa znacznemu pogorszeniu w ostatnich kilku dniach. Z tego powodu kierownictwo firmy zostało zmuszone do ogłoszenia upadłości: „Ostatnie miesiące charakteryzowały się spadkiem sprzedaży do 40 proc. przy jednoczesnym znacznym wzroście cen materiałów, których nie mogliśmy przenieść na OEMów”.

Działalność biznesowa Räuchle GmbH & Co. KG będzie kontynuowana w całości. W tym celu prowadzone są intensywne rozmowy z klientami.

W ostatnich kilkunastu dniach wnioski o upadłość w Niemczech złożyły, m.in. BOLTA-WERKE GmbH, trzy spółki zależne Boryszew Automotive Plastics oraz PWK Automotive Gruppe.
0
Udostępniono
Automotivr CEE Day
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Gergonne Polska  Sp. z o.o.
TM LagerTechnik
Poli sp. z o.o.
GREG-PLAST
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.