Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Wyobraź sobie małe śpiące dziecko. Trudno w ogóle dostrzec, jak delikatnie się porusza, gdy oddycha. Ale nowa funkcja radaru wewnętrznego opracowana przez naszych inżynierów została zaprojektowana tak, aby wykryć nawet najmniejszy ruch. Jest tak czuła, że widzi ruch w skali poniżej milimetra. Śpiącego malucha wykryje na pewno. System monitoringu kabiny obejmuje całe wnętrze kabiny, łącznie z bagażnikiem. Po co? To po prostu kolejny wymiar bezpieczeństwa.

Najnowszy system radarowy, o którym dziś piszemy, zostanie wprowadzony w naszym najnowszym modelu: EX90. Ten w pełni elektryczny, flagowy SUV został tak zaprojektowany, żeby nigdy nie doszło w nim do tragedii, o których co roku słyszymy w wiadomościach w różnych zakątkach świata.

Statystyki rządu USA pokazują, że od 1998 roku ponad 900 dzieci w USA zmarło po pozostawieniu ich w gorących samochodach. Niestety, większość zgonów w gorących samochodach ma miejsce, ponieważ ktoś zapomniał, że jego dziecko było w tym czasie w samochodzie.

Chcemy pomóc upewnić się, że nikt nie zostanie pozostawiony w kabinie – przede wszystkim przez roztargnienie, czy pośpiech, których nie brakuje w naszym codziennym życiu.

Nasz nowy wewnętrzny system radarowy zostanie po raz pierwszy wprowadzony jako wyposażenie standardowe w modelu EX90 na tych rynkach, gdzie pozwalają na to przepisy. Jego premiera nastąpi 9 listopada. Funkcja ta będzie również dostępna w kolejnych, nowych modelach Volvo, które w przyszłości zaprezentujemy.

Technologia, która Cię wspiera

W kabinie umieszczono czujniki w kilku miejscach: w konsoli podsufitki, przy lampkach do czytania oraz w bagażniku samochodu. Nasz nowy system jest pierwszym na rynku, który może wykryć ruch poniżej jednego milimetra w całym wnętrzu samochodu.

Aby objąć jak największą część kabiny i wyczuć, czy w samochodzie zostało dziecko lub zwierzę, rozmieściliśmy radary w całej kabinie od przodu do tyłu, łącznie z tylnym bagażnikiem.

Nikt celowo nie chce być rozproszony, czy zmęczony, ale wiemy, że to się może zdarzyć – mówi Lotta Jakobsson, nasza starsza specjalistka ds. technicznych w zapobieganiu urazom. Wszyscy jesteśmy ludźmi, a rozproszenie jest faktem. Dzięki najnowocześniejszej technologii wesprzemy Cię, gdy nie będziesz w najlepszej formie i pomożemy uniknąć przypadkowego pozostawienia członków rodziny lub zwierząt domowych w samochodzie, gdy go opuścisz.

Nasi specjaliści długo zastanawiali się w jaki sposób poinformować kierowcę o tym, że w kabinie ktoś pozostał. Chcieli, aby powiadomienie było skuteczne, ale nie natarczywe i męczące. Doszli do wniosku, że najlepiej będzie dać znać kierowcy o tym, że ktoś w kabinie pozostał podczas próby zamykania auta.

Jeśli w środku zostanie wykryty członek rodziny lub zwierzę domowe, samochód pozostanie odblokowany, a na ekranie konsoli środkowej pojawi się przypomnienie, aby sprawdzić, czy w kabinie nie ma pasażerów.

System klimatyzacji samochodu może się uaktywnić, jeśli w kabinie zostaną wykryte osoby lub zwierzęta, aby poprawić ich komfort. Może to również pomóc obniżyć ryzyko hipotermii lub udaru cieplnego.

Zawsze byliśmy liderem w dziedzinie bezpieczeństwa i chcemy nadal chronić życie, wyznaczając nowe standardy bezpieczeństwa w motoryzacji – mówi Lotta Jakobsson. Oznacza to również, że czujesz się bezpiecznie i masz spokój. Ten rodzaj emocjonalnego bezpieczeństwa pomoże ci w pełni cieszyć się życiem, a jednocześnie pomoże ci zapobiegać tragediom.

Wewnętrzny system radarowy będzie standardem we wszystkich krajach, w których częstotliwość 60 GHz wykorzystywana przez system jest dopuszczona do użytku samochodowego. Nieustannie współpracujemy z poszczególnymi rynkami, aby uzyskać zatwierdzenie i aktywujemy system w miarę uzyskiwania zatwierdzeń.

System utrzymujący temperaturę w kabinie będzie działał, dopóki akumulator wysokonapięciowy będzie wystarczająco naładowany.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SJM EUROSTAT SAS
GABEC
item Polska Sp. z o. o.
CWS Polska
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
YETICO S.A.