Porsche przystąpiło do inicjatywy Responsible Mica Initiative (RMI) – międzybranżowej koalicji firm i organizacji pozarządowych z całego świata, która prowadzi kampanię na rzecz przejrzystości oraz lepszych warunków pracy przy wydobyciu miki.

Surowiec ten jest używany w produkcji wielu artykułów przemysłowych i kosmetycznych. Również Porsche przyczynia się do jego globalnego zużycia – mika jest wykorzystywana w lakierach samochodowych. W ramach inicjatywy Responsible Mica Initiative producent samochodów sportowych reprezentuje Grupę Volkswagen.

Jednym z najważniejszych producentów miki na świecie są Indie. W tamtejszych regionach górniczych – Jharkhand i Bihar – panuje ubóstwo. Porsche zidentyfikowało potencjalne zagrożenia dla zrównoważonego wydobycia miki, prowadząc wewnętrzne analizy wybranych łańcuchów dostaw farb, począwszy od wydobycia samego surowca. Aby zapewnić transparentność i zrównoważone wykorzystanie miki na tym etapie, producent sportowych aut intensywnie współpracuje z dostawcami.

„W przypadku Porsche odpowiedzialność zaczyna się daleko od bram fabryki. Od naszych dostawców wymagamy przestrzegania norm społecznych i środowiskowych uznawanych na całym świecie. Ważnym czynnikiem jest tu wydobycie surowców” – powiedział Uwe-Karsten Städter, członek zarządu Porsche AG odpowiedzialny za zaopatrzenie. „Dzięki naszemu zaangażowaniu w inicjatywę Responsible Mica Initiative bierzemy odpowiedzialność za nasz wpływ na górnicze regiony Indii. Chcemy realizować konkretne projekty, by ich mieszkańcom żyło się lepiej. Będziemy również odgrywać aktywną rolę w opracowywaniu i wdrażaniu zrównoważonych standardów branżowych”.

„Nasza inicjatywa ciągle się rozwija – dołączyło do niej już ponad 60 organizacji członkowskich z różnych branż. Cieszymy się, że także Porsche, jako producent samochodów, wnosi swoje cenne doświadczenie w zakresie łańcucha dostaw. Dzięki członkostwu Porsche możemy jeszcze bardziej poszerzyć naszą bazę i skuteczniej poprawiać sytuację społeczności w rejonach wydobycia miki w różnych częściach świata” – powiedziała Fanny Frémont, dyrektor wykonawcza Responsible Mica Initiative.

Inicjatywa Responsible Mica Initiative powstała w 2017 r. w Paryżu. Zajmuje się ona między innymi opracowaniem globalnych standardów wydobycia i przetwarzania miki. Normy te mają na celu zapewnienie uczciwych warunków pracy, bezpieczeństwa oraz płacy minimalnej. Organizacje, które przyłączają się do Responsible Mica Initiative, zobowiązują się do ich przestrzegania. Inicjatywę wspierają między innymi firmy chemiczne BASF i Clariant, przedsiębiorstwo farmaceutyczne Merck, sieć odzieżowa H&M oraz producenci kosmetyków Chanel, L'Oréal i The Body Shop. Członkiem założycielem inicjatywy jest organizacja praw człowieka Terre des Hommes.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Galwanizer Sp. z o.o.
TRAZMET Lager Technik Sp. z o.o.
KLG Sp. z o.o.
PHU BOMI Michalina Kołcz
Myzer Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.