Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Porsche Engineering, dostawca usług technicznych i technologicznych oraz spółka zależna należąca w całości do Porsche, uruchamia swoją drugą lokalizację w Rumunii.

Wraz z otwarciem nowego biura badawczo-rozwojowego w Timișoarze firma kontynuuje rozbudowę swojej sieci centrów innowacji z myślą o rozwoju inteligentnych i skomunikowanych pojazdów przyszłości. Kolejna lokalizacja poszerza i uzupełnia cyfrowe kompetencje Porsche Engineering w innym rumuńskim przedstawicielstwie w Klużu-Napoce, otwartym w 2016 r., gdzie ponad 250 pracowników pracuje już nad różnymi zaawansowanymi projektami dla branży motoryzacyjnej.

„Działalność techniczna i technologiczna Porsche Engineering w Rumunii jak dotąd jest wielkim sukcesem. Konsekwentny rozwój – zasługa wysoko wykwalifikowanych specjalistów ds. funkcji i oprogramowania w Klużu-Napoce – zachęcił nas do rozważenia otwarcia drugiej rumuńskiej lokalizacji” – powiedział Dirk Lappe, dyrektor technologiczny Porsche Engineering. Ze względu na swoje zaawansowane zaplecze technologiczne – zarówno w środowisku akademickim, jak i biznesowym – oczywistym wyborem była Timișoara. „Pięć lat temu, kiedy po raz pierwszy przyjechaliśmy do Rumunii, byliśmy pod wrażeniem kreatywności, elastyczności i umiejętności szybkiego uczenia się ludzi, których poznaliśmy” – dodał Lappe. „Cieszymy się, że dzięki naszej drugiej lokalizacji, w tętniącym życiem mieście, jakim jest Timișoara, możemy jeszcze bardziej wykorzystać ten potencjał”.

W 2021 r. firma zamierza zatrudnić w Timișoarze około 50 osób, a w perspektywie średnioterminowej ma pracować tam około 200 specjalistów – przede wszystkim ekspertów z dziedziny rozwoju oprogramowania oraz testowania. Będą oni pracować przy różnych motoryzacyjnych projektach, koncentrując się na takich trendach jak funkcje wysoce zautomatyzowanej jazdy, uczenie maszynowe, wirtualne zarządzanie energią oraz inteligentne nadwozie i kokpit.

„W Porsche Engineering w Rumunii łączymy najnowsze technologie, takie jak rozwój oprogramowania i funkcji, z doświadczeniem motoryzacyjnym – wszystko po to, żeby samochody były bardziej inteligentne, łatwiejsze w obsłudze dla użytkownika i efektywniejsze” – powiedział Marius Mihailovici, dyrektor zarządzający Porsche Engineering Romania. „Pracujemy nad nowymi funkcjami i rozwiązaniami dla unikalnych marek, wykorzystując najnowsze techniki i realizując nasze własne pomysły – od koncepcji aż po (wprowadzenie na) rynek. To dość nietypowe wśród firm motoryzacyjnych działających w Rumunii i był to jeden z kluczowych powodów, który przyciągnął do naszej organizacji wielkie talenty”.

Lokalizacja w Timișoarze będzie stanowić kolejny kamień węgielny globalnej sieci innowacji Porsche Engineering, sięgającej od lokalizacji w Niemczech i Czechach przez poligon testowy Nardò we Włoszech aż po Szanghaj w Chinach. Kluczową rolę w międzynarodowej strategii innowacji odgrywa bliskość najwyższej klasy uniwersytetów. Dzięki kilku uczelniom technicznym Timișoara oferuje liczne możliwości zarówno z punktu widzenia zatrudnienia, jak i rozwoju. „Z myślą o realizacji wspólnych projektów ze świata akademickiego planujemy współpracę z lokalną politechniką i Uniwersytetem Zachodnim w Timișoarze” – powiedział Mihailovici.

„Gdy obejmowałem biuro, powiedziałem, że Timișoara ma wiele do zaoferowania firmom, które chcą inwestować w czyste i solidne technologie” – skomentował Dominic Fritz, burmistrz Timișoary. „Cieszę się, że ta wiadomość trafiła do Porsche Engineering i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć ich nowe biuro badawczo-rozwojowe w akcji. Nasze miasto będzie zawsze otwarte na inwestorów, którzy dostrzegają zresztą jego ogromny potencjał”.

Informacje na temat Porsche Engineering
Porsche Engineering Group GmbH – spółka zależna Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG – jest międzynarodowym partnerem technologicznym branży motoryzacyjnej. Firma opracowuje dla swoich klientów inteligentne, skomunikowane ze światem pojazdy przyszłości – włącznie z ich funkcjami oraz oprogramowaniem. Około 1500 inżynierów i programistów pracuje tu nad najnowszymi rozwiązaniami, np. z dziedzin funkcji jazdy wysoce zautomatyzowanej, elektromobilności oraz układów wysokiego napięcia, a także łączności i sztucznej inteligencji. W ten sposób kontynuują oni tradycję biura projektowego Ferdinanda Porsche, założonego w 1931 r., i rozwijają cyfrowe techniki jutra, łącząc swoją bogatą wiedzę na temat samochodów z doświadczeniem z branży cyfrowej oraz dziedziny oprogramowania.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

YETICO S.A.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
TUV NORD Polska Sp. z o.o.
Lubricant Polska Sp. z o.o.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
item Polska Sp. z o. o.