Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
21 marca Jim Rowan dołączy do Volvo Cars i obejmie w niej stanowisko prezesa i dyrektora generalnego. Jim jest obecnie CEO i członkiem zarządu Ember Technologies, wcześniej był dyrektorem generalnym grupy Dyson.


Nowy prezes Volvo Cars, którego wybór poprzedziła staranna selekcja, ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu transformacji cyfrowej firm i pracował w produktów innowacyjnych. Zastąpi Håkana Samuelssona, który dołączył do Volvo Cars jako członek zarządu w 2010 r., a od października 2012 r. pełni funkcję dyrektora generalnego i prezesa. Jego kontrakt wygaśnie tak jak planowano – w 2022 roku.

Jim wnosi ze sobą ponad trzy dekady doświadczenia w sektorach konsumenckim i technologicznym, które zdobył w międzynarodowych firmach. Realizowane przez niego strategie transformacji i działania angażujące klientów, zapewniły tym firmom intensywny wzrost i rentowność. Pracował również intensywnie nad cyfryzacją firm, eliminowaniem zakłóceń ich działalności, innowacjami, inżynierią i łańcuchami dostaw. Te doświadczenia będą cenne dla firmy Volvo Cars, aby w przyszłości zrealizować jej strategiczne ambicje.

293211 jim rowan chief executive and presidentJim Rowan pracował z Ember jako inwestor, członek zarządu i CEO od lutego 2021 roku. Pełnił funkcję CEO Grupy Dyson w latach 2017-2020 oraz jako COO w latach 2012-2017, w tym czasie przyspieszył strategię e-commerce firmy, która wprowadziła na rynek nowe innowacyjne produkty i zwiększyła swój udział w rynku światowym. Przed Dysonem był dyrektorem operacyjnym BlackBerry. Obecnie jest starszym doradcą globalnej firmy inwestycyjnej KKR oraz członkiem Komitetu Akcjonariuszy Henkel AG, niemieckiej firmy technologicznej i dóbr konsumpcyjnych, działającej na całym świecie.

Bardzo się cieszę, że mogę powitać Jima Rowana jako nowego dyrektora generalnego Volvo Cars. Volvo Cars przechodzi intensywną, cyfrową transformację, dlatego chcieliśmy zaangażować kogoś z doświadczeniem globalnego dyrektora generalnego spoza branży motoryzacyjnej. Jim to właściwa osoba, która przyśpieszy wejście Volvo Cars w przyszłość. Dzięki temu Volvo stanie się najszybszym transformatorem w swojej branży, z całkowicie zelektryfikowaną ofertą i milionami bezpośrednich relacji z klientami — powiedział Eric Li, prezes zarządu Volvo Cars.

Chciałbym skorzystać z okazji, aby szczerze podziękować Håkanowi Samuelssonowi za jego zaangażowanie i determinację w ciągu ostatnich dziesięciu lat w Volvo Cars. Håkan wraz ze swoim zespołem zarządzającym stworzył odnowioną i mocną gamę produktów, przywrócił Volvo jako marce pozycję w segmencie premium, która jest dobrze przygotowana na przyszłość i umożliwiła udane wejście na rynek Volvo Cars – kontynuował Li.

Cieszę się, że mogę dołączyć do Volvo Cars w tak ekscytującym czasie dla firmy i w tak przełomowym momencie zarówno dla branży, jak i konsumentów. Volvo Cars ma liczne osiągnięcia w zakresie innowacji, bezpieczeństwa, technologii i jakości oraz zrównoważonego. Do tego mamy zespół ze światowej klasy talentami, co stawia markę w świetnej pozycji na drodze do dalszych zmian – powiedział Jim Rowan.

Cieszę się, że mogę powitać Jima w jego nowej roli, aby kontynuować wspaniałą podróż, którą odbywa Volvo Cars. Chciałbym również podziękować wszystkim pracownikom Volvo Cars za niesamowity postęp, jakiego dokonaliśmy razem w ciągu ostatnich 10 lat – nie tylko czyniąc z Volvo jedną z najszybciej rozwijających się i najbardziej zaufanych marek motoryzacyjnych premium, ale za nieustanną innowacyjność i rozwój we właściwym kierunku. Życzę wam wszystkiego najlepszego w nadchodzących ekscytujących latach – powiedział Håkan Samuelsson.

Håkan Samuelsson pozostanie na swoim stanowisku aż do przejęcia steru przez Jima Rowana w marcu bieżącego roku. Wówczas Håkan opuści zarząd Volvo Car AB. Håkan będzie nadal pełnił funkcję prezesa Polestar Automotive Holding UK Limited („Polestar”), aby przeprowadzić proces de-SPAC, ponieważ oczekuje się, że będzie notowany na giełdzie Nasdaq pod symbolem „PSNY” jeszcze w tym roku, zgodnie ze wcześniejszą deklaracją.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Alucrom Sp. z o.o.
Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.
NESDESIGN Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.