Takoni
Stokvis Tapes
VIA
W byłej fabryce Mercedes-Benz w regionie moskiewskim jeszcze w tym roku ma zostać uruchomiony montaż aut chińskiej marki premium - Hongqi, podała gazeta "Izwiestia".

Pod koniec października 2022 roku Mercedes-Benz ogłosił wycofanie się z rynku rosyjskiego i sprzedaż udziałów w lokalnych spółkach zależnych, w tym w fabryce Mercedes-Benz Manufacturing Rus, holdingowi dealerskiemu Awtodom. Nowy rosyjski właściciel miał pozyskać chińską markę jako partnera produkcyjnego. Pierwszy model, corssover HS5, został certyfikowany w Rosji pod koniec 2022 roku. O przygotowaniach do montaż chińskich aut w byłej fabryce niemieckiego koncernu poinformował Maksym Sziszko, dyrektor generalny Awtosmart (spółka zależna Awtodom), nie precyzując o jaką markę chodzi. Służby prasowe Awtodom odmówiły komentarza.

Zakład ma możliwości produkcyjne na poziomie 25 tys. samochodów rocznie.

To kolejna fabryka zachodniego koncernu, w której nowi właściciele przygotowują się do uruchomienia montażu chińskich marek. Pod koniec listopada zeszłego roku w fabryce Moskwicz (d. Renault w Moskwie) rozpoczęto montaż modelu Moskwicz 3. Jak informują rosyjskie media jest to lokalna wersja chińskiego auta JAC JS4. Moskwicz ma dwie homologacje tego samochodu - na wersję benzynową i odmianę w pełni elektryczną Moskwicz 3e.

Hongqi jest już obecne ze swoimi elektrycznymi modelami w krajach UE - Norwegii i Holandii.
0
Udostępniono
Automotive CEE Day 2024
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

YETICO S.A.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
LINEX Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
NESDESIGN Sp. z o.o.
DSR S.A.