Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
ŠKODA AUTO i związek zawodowy KOVO ściśle współpracują, by uchronić pracowników przed zakażeniem koronawirusem.

Marka utworzyła własne centra szczepień, aby szybko i skutecznie zaszczepić personel przeciwko COVID-19. Od początku pandemii ŠKODA zainwestowała ponad miliard koron (38 milionów euro) w środki ochronne. Ponadto już podczas pierwszej fali pandemii marka i jej partner KOVO wdrożyli kompleksową koncepcję Bezpiecznej produkcji i Bezpiecznego biura. Obecnie dystrybuują wśród pracowników wysokiej jakości specjalistyczne maski wielokrotnego użytku, maski z filtrem FFP2, a także prowadzą regularne testy w kierunku obecności SARS-CoV-2.

ŠKODA AUTO już od października 2020 roku oferuje wszystkim pracownikom możliwość regularnych badań w kierunku obecności SARS-CoV-2, pokrywając większość kosztów. Do tej pory przeprowadzono dziesiątki tysięcy testów PCR i testów antygenowych. Marka rozszerza możliwości regularnego testowania pracowników, pozostając w zgodzie z przepisami czeskiego rządu. ŠKODA opiera się głównie na testach antygenowych w miejscu pracy.

Do czwartku, 11 marca, ŠKODA wykonała testy u 28 000 pracowników w trzech czeskich fabrykach oraz w Pradze. Członkowie personelu, którzy uzyskali wynik pozytywny testu antygenowego, są poddawani testowi PCR w celu potwierdzenia rezultatu badania.

Bezpłatne szczepienia dla pracowników

- Centra szczepień w naszych czeskich fabrykach są gotowe do przyjęcia pracowników ŠKODY. Gdy tylko szczepionka będzie dostępna, zaczniemy szybko, elastycznie i bezpłatnie szczepić cały personel. Chciałbym podziękować Jaroslavowi Povšíkowi za konstruktywną oraz bliską współpracę. Dzięki kompleksowym środkom ochronnym tylko co dziesiąte zachorowanie na COVID-19 wykryte wśród naszych pracowników miało swoje źródło w miejscu pracy - wyjaśnia Thomas Schäfer, prezes zarządu ŠKODA AUTO.

Marka, we współpracy ze swoim partnerem, związkiem zawodowym KOVO, utworzyła kilka stałych ośrodków testowych w Mladá Boleslav, Kvasinach i Vrchlabí, pomagając w jak największym stopniu chronić zdrowie pracowników i ich rodzin.

- Współpraca między ŠKODĄ a KOVO przez cały rok była bardzo bliska. Każdego dnia wspólnie odpowiadamy na uwagi i pytania, które otrzymujemy od pracowników i aktywnie angażujemy personel w walkę z pandemią. Jednym z powodów naszego sukcesu jest to, że bierzemy pod uwagę wszystkie opinie, zarówno negatywne, jak i pozytywne, choć tych drugich otrzymujemy coraz więcej. Jesteśmy przekonani, że nasi pracownicy korzystają z doświadczenia, które zdobyli w ŠKODA AUTO, w życiu prywatnym i publicznym, by walczyć z pandemią. W ten sposób przyczyniają się do złagodzenia trudnej sytuacji w Czechach - dodaje Jaroslav Povšík, przewodniczący związku zawodowego KOVO.

Kompleksowa ochrona

Na początku pierwszej fali pandemii COVID-19 ŠKODA zapewniła swoim pracownikom nie tylko maseczki chirurgiczne, ale również środki ochrony i dezynfekujące. 1 marca 2021 roku personelowi rozdano dodatkowo półmaski FFP2. W porozumieniu ze związkiem zawodowym KOVO marka zachęcała do pracy zdalnej, gdy tylko jest to możliwe. ŠKODA stworzyła również specjalną infrastrukturę, niezbędną do pracy online.

Jednocześnie ŠKODA jest gotowa do szybkiego i skutecznego szczepienia swoich pracowników. Od 3 marca pracownicy wszystkich trzech czeskich fabryk mogli dokonać wstępnej rejestracji online. W pierwszym tygodniu z tej oferty skorzystało ponad 8 000 pracowników.

Marka utworzyła kilka specjalnych ośrodków, a zespoły odpowiedzialne za szczepienia w ŠKODZIE wspierają już szpitale i inne placówki medyczne w Mladá Boleslav. Pomagają one kompleksowo uodpornić osoby z grupy ryzyka. Ponadto marka zapewnia wsparcie logistyczne w zakresie dystrybucji szczepionek i przewożenia osób z grupy ryzyka do ośrodków szczepień. Do transportu ampułek może być wykorzystana flota ponad 200 samochodów wykorzystywanych na co dzień w ramach platformy car sharingu HoppyGo i Uniqway.

Aby chronić zdrowie pracowników, na terenie koncernu nadal obowiązuje kompleksowa koncepcja Bezpiecznej produkcji i Bezpiecznego biura obejmująca ponad 80 indywidualnych środków. Wśród nich znajduje się obowiązek noszenia maseczek ochronnych, zakaz palenia tytoniu na terenie fabryk oraz nakaz zachowania dystansu społecznego. ŠKODA dba również o wysokie standardy bezpieczeństwa w stołówkach. Ich pracownicy są zobowiązani do regularnej dezynfekcji pomieszczeń. Umieszczono tam specjalne oznaczenia, które przypominają o zachowaniu bezpiecznej odległości. Miejsca przy stołach są oddzielone pleksiglasem. W stołówkach wydłużono godziny otwarcia, a także poszerzono ofertę posiłków na wynos i automatów.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
Lubricant Polska Sp. z o.o.
BARIBAL Group
Etisoft Sp. z o.o.