Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Po ponad tygodniowym przestoju w środę 13 marca wznowiona została produkcja samochodów w Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg, poinformował portal rbb24.de.

Montaż został przerwany we wtorek rano 5 marca na skutek sabotażu lewicowej Vulkangruppe, która wyłowała pożar masztu wysokiego napięcia, pozbawiając prądu fabrykę w Grünheide (jedyną europejską Tesli) oraz pobliskie miasto Erkner.

W miniony poniedziałek zakład został ponownie podpięty pod sieć energetyczną co pozwoli w środę wznowić produkcję. - Maszyny zostały sprawdzone i bezpiecznie uruchomione, aby można było ponownie rozpocząć poranną zmianę - powiedziała rbb24.de Michaela Schmitz, przewodnicząca rady zakładowej. Pod koniec zeszłego tygodnia amerykański koncern szacuje, że poniósł "dziewięciocyfrowe" straty. Początkowo donoszono, że Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg z powodu przerwy w dostawach prądu nie będzie w stanie wznowić produkcji do końca tego tygodnia. 

Podczas wymuszonego przestoju pracownicy fabryki otrzymywali pełne wynagrodzenie. W środę do fabryki przyjedzie Elon Musk. Szef Tesli nie planuje żadnych publicznych wystąpień, przynajmniej w tym dniu.

Jak dowiedziało się rbb od kręgów koalicyjnych w Brandenburgii, Musk przeprowadzi także rozmowy z premierem Brandenburgii i ministrem gospodarki landu. Kancelaria landu Brandenburgii nie chciała skomentować ewentualnego spotkania z szefem Tesli.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

METCHEM Sp. z o.o.
MESH Works Inc.
WAMECH P. A. WĄSIK Sp. J.
QualityHUB24
Nifco Poland Sp. z o.o.
EFAFLEX Polska Sp. z o.o.