Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Po gwałtownych starciach w piątek (10.05.2024) na terenie fabryki Tesli w Grünheide pod Berlinem niemiecka policja przygotowuje się na dalsze protesty. Aktywiści nie informują o planowanych na weekend działaniach – podaje rzecznik miejscowej policji.

W sobotę odbywa się m.in. marsz protestacyjny ze stacji kolejowej Fangschleuse do fabryki Tesli. Policja spodziewa się też dalszych działań demonstrantów wokół gigafabryki Elona Muska.

Starcia z policją

W piątek wielokrotnie dochodziło do starć protestujących z policją, która użyła gazu pieprzowego i pałek. Wielu protestujących i 21 funkcjonariuszy zostało rannych - poinformowała policja. Zatrzymano co najmniej 16 osób.

Zaangażowane w protest grupy skrytykowały „brutalną akcję policji”, „nieproporcjonalną” do akcji protestacyjnej. W akcji uczestniczy duży kontyngent policjantów, w tym setki funkcjonariuszy ściągniętych z innych landów. Na miejscu w pogotowiu są także armatki wodne i wozy opancerzone.

Podczas piątkowej demonstracji aktywiści próbowali przedostać się na teren fabryki Tesli, ale dostępu strzegła policja. Aktywistom udało się jednak przedostać z terenu lotniska w Neuhardenbergu. Na terenie Tesli odpalili środki pirotechniczne i uszkodzili pojazdy farbą.

Więcej w serwisie Deutsche Welle.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LINEX Sp. z o.o.
Impel Group
METCHEM Sp. z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.
Gotec Plastics Polska sp. z o.o.