GEORG UTZ
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
Aalberts
CABKA
Amerykański producent samochodów elektrycznych najwyraźniej ma trudności z rekrutacją wykwalifikowanych kadr dla swej niemieckiej fabryki, która powstaje w pobliżu granicy z Polską - napisał "Handelsblatt".

Już w lipcu br. z taśm produkcyjnych nowej gigafabryki Tesli, budowanej w Gruenheide pod Berlinem, mają zjechać pierwsze samochody elektryczne. Docelowo koncern Elona Muska zamierza produkować tam pół miliona aut rocznie. Już wiele miesięcy temu Tesla rozpoczęła werbowanie pracowników, także Polaków. Według informacji dziennika „Handelsblatt”, Amerykanie mogą mieć jednak trudności z pozyskaniem specjalistów; tym bradziej, że niemieccy konkurenci, jak Volkswagen, zaciekle bronią swoich kadr.

Specjaliści poszukiwani

Z analizy, jaką przeprowadził „Handelsblatt”, wynika, że od wiosny ubiegłego roku Tesla ogłosiła na swojej stronie internetowej rekrutację na około 350 stanowisk, w tym na ponad 100 wysokich stanowisk kierowniczych albo eksperckich, wymagających głębokiej znajomości zagadnień związanych z produkcją baterii do samochodów elektrycznych albo oprogramowania. Dwie trzecie konkursów rozpisano jeszcze w ubiegłym roku i najwyraźniej do tej pory nie rozstrzygnięto – wynika z informacji niemieckiego dziennika.

Więcej w serwisie Deutsche Welle.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 bekuplast S.A.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
Trojan Manufacturing (UK) Ltd
EUROTOM Sp. z o.o.
Brökelmann Polska Sp. z o.o.
Februko Sp. z .o.o.