Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
31 maja br. fundacja Comité permanent du Salon International de l'automobile, która odpowiada za organizację Salonu Samochodowego w Genewie (GIMS) poinformowała, że zdecydowała się nie organizować w przyszłości tego wydarzenia.

Wznowiony w tym roku Salon miał na celu zmianę położenia i utrwalenie jego pozycji , po czteroletniej nieobecności spowodowanej COVID-19, zarząd Fundacji zauważa, że istnieje zbyt wiele niepewności związanych z przemysłem motoryzacyjnym i spadkiem atrakcyjności najważniejszych europejskich wydarzeń, aby podejmować ryzyko inwestowania w jego przyszłość. Alexandre de Senarclens, prezes Comité permanent du Salon International de l'automobile zwrócił między innymi uwagę, że brak zainteresowania GIMS przez producentów w trudnym kontekście branżowym, konkurencja ze strony wydarzeń w Paryżu oraz Monachium, preferowanych przez ich rodzimy przemysł oraz poziom inwestycji wymagany do utrzymania takiego Salonu jak Genewie, zadały ostateczny cios przyszłej edycji”.

W GIMS 2024 spośród europejskich producentów aut obecni byli tylko Grupa Renault (Renault i Dacia) oraz Pininfarina.

Nie mogąc osiągnąć swojego celu statutowego, zarząd Fundacji Comité permanent du Salon International de l'automobile w Genewie w ramach swoich obowiązków wystąpi z formalnym wnioskiem do kantonalnego organu nadzorującego fundacje (ASFIP) o zezwolenie na rozwiązanie Fundacji.

Pierwszy GIMS odbył się w 1905 roku.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

BARIBAL Group
Lubricant Polska Sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
RAMPF Production Systems GmbH & Co.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.