Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Potencjał wodoru jako sposobu na bezemisyjność gospodarki, tak jak to zostało zdefiniowane w Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ, wywołuje coraz większe zainteresowanie i przyciąga inwestycje na całym świecie.

Firmy i konsumenci są coraz bardziej świadomi korzyści z technologii wodorowych, które można wprowadzić do wielu różnych dziedzin życia.

Aby zmaksymalizować popularyzację technologii wodorowych w Europie, Toyota Motor Europe powołała organizację European Fuel Cell Business Group zajmującą się monitorowaniem rozwoju gospodarki wodorowej w regionie. Organizacja będzie miała siedzibę w Brukseli. Będzie się zajmować wspieraniem biznesowych przedsięwzięć wodorowych i zwiększaniem ich dostępności dla partnerów komercyjnych – zarówno w transporcie, jak i w innych dziedzinach gospodarki. Działalność European Fuel Cell Business Group jest w zgodzie z długofalową strategią zrównoważonego rozwoju Toyoty. Firma w pełni utożsamia się z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ i chce znacząco przyczynić się do ich realizacji.

„Korzyści z wodoru są oczywiste. Dlatego zależy nam, by w krótkim czasie dziesięciokrotnie zwiększyć naszą światową sprzedaż ogniw paliwowych. Z tego też powodu radykalnie wzmocniliśmy nasze możliwości produkcyjne” – powiedział Thiebault Paquet, dyrektor European Fuel Cell Business Group. – „Toyota pełni wiodącą rolę w branży wodorowej. Opracowała już drugą generację samochodów na ogniwa paliwowe oraz wprowadza wodór na nowe rynki i do kolejnych dziedzin gospodarki”.
module kenshiki 4 5000px 1Toyota jest liderem technologii wodorowej i jednym z największych innowatorów w tej dziedzinie. W 2014 roku rozpoczęła produkcję i sprzedaż sedana Mirai i od tej pory nieustannie pracuje nad udoskonaleniami napędu na ogniwa paliwowe – zwiększając gęstość energii i wydajność ogniw, jednocześnie ograniczając ich masę i wymiary. Efektem kilku lat prac rozwojowych jest całkowicie przebudowany elektryczny napęd na ogniwa paliwowe, który zadebiutuje w Mirai nowej generacji.

Ogniwa paliwowe Toyoty to rozwiązanie na tyle elastyczne i skalowalne, że można je wykorzystać do wielu innych zastosowań obok samochodów osobowych. Używane są już w ciężarówkach i samochodach dostawczych, miejskich autobusach, wózkach widłowych, które zapobiegają zanieczyszczeniu powietrza spalinami w zamkniętych przestrzeniach, takich jak fabryki czy magazyny, oraz w stacjonarnych generatorach prądu. Obecnie trwają także testy wodorowych jachtów morskich i pociągów.

Aby przyspieszyć popularyzację wodoru, Toyota skoncentruje się na tzw. klastrach i ekosystemach wodorowych europejskich ośrodkach, w których lokalna infrastruktura wspiera floty transportowe, logistykę i usługi mobilności. Tego rodzaju zaangażowanie zwiększy popyt na wodór, obniżając koszty i wzmacniając rentowność infrastruktury wodorowej, co z kolei przyciągnie więcej klientów.

Poprzez European Fuel Cell Business Group Toyota będzie ściśle współpracować z partnerami biznesowymi, władzami publicznymi i organizacjami, aby stymulować rozwój wodorowych ekosystemów i doprowadzić do powszechnego stosowania wodoru dla dobra gospodarki i społeczeństwa oraz dla ochrony klimatu.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SAFECHEM Europe GmbH
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
EFAFLEX Polska Sp. z o.o.
Etyfol
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
GABEC