Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Toyota Yaris Cross w 2022 roku stała się liderem francuskiej motoryzacji pod względem liczby wyprodukowanych egzemplarzy. Fabryka Toyota Motor Manufacturing France w ciągu 12 miesięcy oddała do sprzedaży 161 508 egzemplarzy miejskiego crossovera – więcej niż jakiegokolwiek innego samochodu wytwarzanego na terenie tego kraju.

Wynik Yarisa Cross jest lepszy także od wyniku Yarisa z 2021 roku, kiedy to miejski hatchback zajmował pozycję lidera francuskiego przemysłu motoryzacyjnego. Informacje zostały udostępnione przez firmę Inovev na podstawie danych zebranych od producentów.

Toyota Yaris Cross jest nowym liderem rankingu samochodów o najwyższym poziomie produkcji we Francji w 2022 roku. Miejski SUV wyprzedził w tym zestawieniu Yarisa, który w ciągu ostatnich dziesięciu lat zajmował w nim pierwsze miejsce już siedmiokrotnie.


Yaris Cross zadebiutował na rynku w 2021 roku jako zupełnie nowy crossover segmentu B. Jego produkcja we Francji rozpoczęła się w lipcu 2021 roku. W ubiegłym roku Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) wyprodukowała 161 500 egzemplarzy tego modelu, przebijając o 5 500 aut wynik Yarisa hatchbacka z 2021 roku, kiedy to właśnie ten model był najczęściej produkowanym samochodem we Francji.

Łącznie TMMF wyprodukowała w 2022 roku 255 584 samochodów, głównie Yarisa i Yarisa Cross. Jest to najlepszy wynik od 2007 roku i drugi najlepszy w historii fabryki Toyoty w Valenciennes, od czasu jej uruchomienia w 2001 roku. Yaris Cross stanowił 63% rocznej produkcji zakładu, przy rekordowym, 95-procentowym udziale wersji hybrydowych. Plany na 2023 rok zakładają produkcję na poziomie 280 000 aut, co ustanowiłoby nowy rekord zakładu w Valenciennes.


„Rozpoczęcie produkcji Yarisa Cross, który dołączył do Yarisa czwartej generacji, stanowiło punkt zwrotny w historii naszego zakładu. Jeden na cztery samochody Toyoty sprzedawane w Europie są produkowane w TMMF. To doskonała wiadomość dla całego naszego zespołu, który obecnie liczy ponad 5000 pracowników. Jesteśmy coraz bliżej realizacji celu osiągnięcia rocznej produkcji 300 000 pojazdów” - powiedział Jim Crosbie, prezes Toyota Motor Manufacturing France.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Mondi Simet Sp. z o.o.
Gergonne Polska  Sp. z o.o.
QualityHUB24
 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.