Stokvis Tapes
VIA
Oerlikon Balzers wiodący dostawca wyprzedających technik powierzchniowych dla przemysłu metalowego i tworzyw sztucznych obchodzi 75 urodziny. W 1946 roku profesor Max Auwärter odkrył przemysłowe zastosowanie dla próżniowych technologii cienkich warstw.

Od lat 80-tych firma z siedzibą w Liechtensteinie realizuje swój pomysł skupiając się na innowacyjnych rozwiązaniach, które znacznie poprawiają wydajność i trwałość narzędzi oraz precyzyjnych komponentów w wielu branżach.

75 lat temu narodził się pomysł, aby zabezpieczać powierzchnie narzędzi i komponentów przed zużyciem poprzez nakładanie powłok, które nie tylko wydłużają ich trwałość, ale także zwiększają wydajność. W tym celu w 1946 r. do rejestru handlowego Liechtensteinu wpisano nowy podmiot, "Gerätebau-Anstalt" ("Instytut Produkcji Urządzeń" w Balzers). Założyciele – profesor Max Auwärter, Franiszek Józef II z Liechtensteinu i przedsiębiorca Emil G Bührle – mieli rewolucyjny plan opracowania procesów produkcyjnych dla cienkich powłok powierzchniowych i samodzielnego zbudowania niezbędnego sprzętu w celu wdrożenia tych procesów na skalę przemysłową. W rezultacie powstał model biznesowy, który od ponad 75 lat cieszy się sukcesem. Dawny "Gerätebau-Anstalt" funkcjonuje teraz jako Oerlikon Balzers i jest częścią Działu Rozwiązań Powierzchniowych Grupy Oerlikon.

75 lat ducha przedsiębiorczości i nauki
"Od samego początku, filozofią naszej firmy było znalezienie rozwiązań aby odpowiedzieć na pytania, z którymi przemysł borykał się od lat. Ponadto, aby mieć odwagę i przekształcić te pomysły w rzeczywistość ", mówi o 75-letniej historii innowacji firmy dr Wolfgang J Schmitz, dyrektor działu biznesowego Balzers Industrial Solutions. Byliśmy pionierami technologii odparowywania w warunkach wysokiej próżni w Liechtensteinie. Dzisiaj jesteśmy dumni z tego, że Oerlikon Balzers stał się światowym liderem dostawców wyprzedających technik powierzchniowych. Nigdy nie stoimy w miejscu, pracujemy nad rozwojem i innowacjami. Zawsze stawiamy klientów na pierwszym miejscu. Wizja, którą mamy, jest zapewnienie odbiorcom rozwiązań pomagających oszczędzać zasoby i osiągać cele środowiskowe”

Prace rozwojowe nad powłokami PVD (Physical Vapour Deposition) rozpoczęły się w 1974 roku. Przełom nastąpił w 1978 roku dzięki marce BALINIT, która pozostaje ważnym filarem Oerlikon Balzers. Do rodziny BALINIT składającej się obecnie z około 30 powłok dołączyło siedem kolejnych rozwiązań. Wszystkie te produkty wykorzystywane są z powodzeniem na wielu rynkach w wielu zastosowaniach. "Zasadniczo nasze rozwiązania mają na celu połączenie zmniejszonego zużycia ze zwiększoną wydajnością, czy to w przypadku części do silników samochodowych czy lotniczych, precyzyjnych narzędzi stosowanych w przemyśle tworzyw sztucznych lub obróbce metali. Wyższa wydajność i mniejsze zużycie ostatecznie utrzymują niską emisję szkodliwych substancji i pomaga oszczędzać zasoby – to ważne aspekty pracy. Jesteśmy dumni, że to, co robimy na co dzień, opiera się na takich wartościach jak zrównoważony rozwój, tradycja i innowacyjne", mówi dr Schmitz.

Jako wiodący i globalny dostawca wyprzedzających technologii powierzchniowych od 75 lat Oerlikon Balzers opracowuje rozwiązania i systemy powlekania, zapewnia wsparcie ekspertów dla swoich klientów oraz powleka miliony narzędzi i komponentów każdego roku. Z ponad 110 centrami powlekania w 36 krajach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji, Oerlikon Balzers jest bliżej swoich klientów niż jakikolwiek inny dostawca powłok i ma ponad 1300 systemów powlekania w użyciu.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Coro-Tech Sp. z o.o.
NESDESIGN Sp. z o.o.
ASTEK Polska
Galwanizer Sp. z o.o.
METCHEM Sp. z o.o.
Gergonne Polska  Sp. z o.o.