Mercedes-Benz wprowadza wymóg specjalizowanych etykiet RFID dla wszystkich swoich dostawców.

Od 1 października dostawcy Mercedes-Benz AG zobligowani są do znakowania dostarczanych palet zbiorczą etykietą logistyczną RFID, a każdy z pojemników z komponentami znajdujący się na palecie - odrębną etykietą pojemnikową RFID. W efekcie ma to usprawnić i zautomatyzować rejestrację przepływu części w łańcuchu dostaw koncernu Mercedes-Benz. Przewiduje się, że inni producenci pójdą za tym przykładem i również wprowadzą w dostawach standard etykiet RFID.

Mercedes-Benz na swojej stronie poświęconej temu zagadnieniu wskazuje preferowane rozwiązanie firmy InterForm - umożliwiające spełnienie tego wymogu.

System InterForm NG2 firmy InterForm zapewnia tworzenie odpowiednich etykiet i dokumentów, w tym z zapisem RFID z dowolnych systemów ERP. Pozwala na samodzielne ich edytowanie, autoryzację, wydruk i udostępnianie w sposób zgodny ze standardami obowiązującymi w branży motoryzacyjnej.


InterForm400 Header

Wraz z systemem InterForm NG2 dla Mercedes-Benz dostarczane są predefiniowane, gotowe formatki do etykiet RFID.

Wyłącznym dystrybutorem systemu InterForm na rynku polskim jest firma APLIXCOM Solutions z Krakowa. Od ponad 10 lat APLIXCOM realizuje projekty rozwiązań IT dla Automotive, oferując dedykowane systemy ERP firmy Infor, a także własne APLIXCOM SCADA-MES oraz APLIXCOM WebEDI dla poddostawców.

APLIXCOM Solutions razem z oprogramowaniem oferuje pełen zakres usług oraz hardware.

Więcej informacji o rozwiązaniu InterForm NG znajdą Państwo tutaj: InterForm oraz Aplixcom.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Bodycote Polska Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o. o.
FIUKA Polska Sp. z o.o.
DAM-ROB Sp. z o.o. Sp. K.
LINEX Sp. z o.o.
PHU BOMI Michalina Kołcz