Stokvis Tapes
VIA
altBosch, wiodący globalny dostawca technologii i usług, osiągnął w Polsce w 2018 roku skonsolidowany obrót w wysokości 5,4 mld złotych (1,27 mld euro), co oznacza trzyprocentowy wzrost w porównaniu do roku ubiegłego.
 
Obroty netto Grupy Bosch w Polsce, z uwzględnieniem sprzedaży spółek nieskonsolidowanych i sprzedaży wewnętrznej, wyniosły w 2018 roku 8,6 mld złotych (2 mld euro).
 
EK10a-05.19-1
 
- Polska to ważny rynek dla Grupy Bosch - działamy w wielu branżach i w wielu z nich jesteśmy liderem. W Polsce nie tylko sprzedajemy, ale także tworzymy i produkujemy produkty z logo Bosch - podkreśla Rafał Rudziński, Prezes Robert Bosch Sp. z o.o. i reprezentant Grupy Bosch w Polsce. - W 2019 roku spodziewamy się dalszego pozytywnego rozwoju naszego biznesu, biorąc pod uwagę wyniki, jakie osiągnęliśmy w pierwszym kwartale tego roku - dodaje Rudziński.
 
W 2018 roku Bosch zainwestował w Polsce ponad 660 mln złotych (156 mln euro). Inwestycje dotyczyły przede wszystkim rozbudowy łódzkich zakładów produkcyjnych firmy BSH i centrów logistycznych we Wrocławiu i Łodzi - centrum logistyczne w Łodzi posiada m.in. magazyn o powierzchni 77 tys. metrów kwadratowych i własną linię kolejową. Bosch w 2018 roku inwestował także w rozbudowę warszawskiego Centrum Kompetencyjnego IT, w którym zatrudnionych jest już około 300 osób.
 
Globalne innowacje Bosch współtworzone w Polsce
 
Podstawą rozwoju koncernu są innowacje, które poprawiają jakość życia ludzi na całym świecie. W Polsce Bosch prowadzi prace badawczo-rozwojowe w trzech ośrodkach. W fabryce układów hamulcowych w Mirkowie koło Wrocławia kilkudziesięciu inżynierów pracuje m.in. nad doskonaleniem konstrukcji zbiorników płynu hamulcowego. W łódzkim ośrodku firmy BSH eksperci pracują nad rozwiązaniami w zakresie pralnictwa i suszarnictwa, a w Rzeszowie nad rozwojem drobnego AGD.
 
EK10g-05.19
 
Bosch jest w grupie firm, które wytyczają kierunek zmian technologicznych na świecie. Dlatego w obszarach takich jak mobilność, przemysł, dobra użytkowe, energetyka i techniczne wyposażenie budynków, firma już dziś wdraża i oferuje rozwiązania Internetu Rzeczy (IoT), które zwiększają komfort użytkowników i poprawiają efektywność systemów. Wiele z tych przełomowych koncepcji jest współtworzonych w Polsce - m.in. w warszawskim Centrum Kompetencji IT (Bosch IT Competence Center) prawie 300 osób pracuje w globalnych projektach, rozwijając oprogramowanie w obszarze zarządzania procesem, zarządzania danymi produktu, cyberbezpieczeństwa, Przemysłu 4.0 czy zarządzania relacjami z klientami. - Centrum Kompetencyjne IT w Warszawie to jeden z najważniejszych ośrodków rozwoju oprogramowania dla globalnych projektów Bosch. Wspieramy w tym obszarze kluczowe inicjatywy koncernu. Nasi cenieni specjaliści - programiści i liderzy projektów, współtworzą świat przyszłości - mówi Rafał Rudziński. W 2018 roku Centrum zwiększyło zatrudnienie o prawie 30 proc. W 2019 roku planowane jest powiększenie zespołu o kolejnych 90 ekspertów.

W 2018 roku działalność w Polsce rozpoczął dział Robert Bosch Engineering and Business Solutions (RBEI), który otworzył w Warszawie swoje europejskie centrum usług. Celem polskiego zespołu spółki jest wsparcie jej działalności w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, a także rozwój oferty usług w takich obszarach jak testy oprogramowania czy budowa maszyn.
 
Więcej w: Bosch
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LINEX Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
ABC Colorex Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.