Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Bulten zainwestuje w zakład produkcyjny w Radziechowach-Wieprzu (powiat żywiecki).

Szwedzka firma informowała o tej planowanej inwestycji we wrześniu 2017 roku. Ze względu na pandemię COVID-19 w kwietniu 2020 roku inwestycja została wstrzymana. Zarząd firmy podjął obecnie decyzję o wznowieniu projektu ze skutkiem natychmiastowym. Budowa rozpocznie się od ceremonii wmurowania kamienia węgielnego, która nastąpi jeszcze w maju. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na I połowę 2023 r. Główna działalność w nowym zakładzie będzie związana z obróbką powierzchni.

- Bardzo się cieszę, że wreszcie możemy rozpocząć budowę naszego nowego obiektu w Polsce. Dzięki nowemu zakładowi firma będzie dysponowała najnowocześniejszymi procesami obróbki powierzchni, zarówno pod względem wydajności, jakości, jak i zrównoważonego rozwoju - mówi Anders Nyström, prezes i dyrektor generalny Bulten.

Nowy zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Radziechowach-Wieprzu, w pobliżu istniejących fabryk Bulten w Bielsku-Białej i Wilkowicach. Całkowita wartość inwestycji, obejmująca grunty, budynki i urządzenia produkcyjne, to około 31 mln euro.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
YETICO S.A.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.