Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
W szprotawskiej strefie gospodarczej już wkrótce rozpocznie działalność kolejny inwestor z branży motoryzacyjnej. Będzie nim chiński firma SANHUA Holding Group Co., Ltd.


Burmistrz Mirosław Gąsik podkreśla znaczenie nowego inwestora dla rozwoju Szprotawy: - Miło mi poinformować o wynikach wielomiesięcznych rozmów i negocjacji ze światowym producentem komponentów HVAC&R, który od przeszło 30 lat współpracuje z największymi producentami w branży klimatyzacyjnej, chłodniczej i samochodowej.

Nowy zakład zostanie dostawcą dla powstającej fabryki Minth, w której już wkrótce będą wytwarzane obudowy do baterii litowo-jonowych montowanych w podwoziach samochodów elektrycznych oraz elementy dekoracyjne (części karoserii i bagażnika). SANHUA zainwestuje 94 mln złotych w zakład systemów chłodzących do wspomnianych płyt podłogowych.

Chińska firma planuje utworzyć co najmniej 100 miejsc pracy.

SANHUA jest już obecna w Polsce. Po przejęciu w 2012 roku AWECO chińska firma posiada zakład w Tychach, w którym są produkowane dla sektora motoryzacyjnego, m.in. wzmocnienia siedzeń, prowadnice pasów bezpieczeństwa i elementy do systemów zarządzania temperaturą w samochodach.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

item Polska Sp. z o. o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
YETICO S.A.
HQ Plastics
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.