Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
29 grudnia zeszłego roku FCA Poland ogłosił inwestycje w produkcję nowych modeli samochodów osobowych w fabryce w Tychach.

Z lakonicznego komunikatu wynika, że od połowy 2022 roku będą wprowadzone do produkcji trzy modele. Należy podkreślić, że fabryka w Polsce będzie pierwszą z grupy FCA a poza granicami Włoch, w której będą wytwarzane auta marek Alfa Romeo oraz Jeep.

Jak informują włoskie portale motoryzacyjne zapowiadana inwestycja w Tychach dotyczy B-SUVów (czyli de facto crossoverów), które będą dostępne z napędami klasycznymi (benzyna, diesel), hybrydowymi i w 100 proc. elektrycznymi. Do Tychów trafia auto znane obecnie pod nazwą Alfa Romeo Brennero. Ten crossover ma być jednym z elementów nowej ofensywy marki Alfa Romeo, która obejmuje ma też nowy model Tonale (zastąpi Giuliettę).

W Tychach ma być uruchomiona również produkcja nowego pięciodrzwiowego Fiata (następca Fiata 500X, wytwarzanego w Melfi) oraz Jeepa, mniejszego od obecnie dostępnego Renagade'a (również z Melfi).

Rodzina nowych modeli w FCA Poland powstanie na platformie CMP (Common Modular Platform) opracowanej przez Groupe PSA. W tych dniach akcjonariusze PSA oraz FCA ostatecznie zatwierdzą połączenie obu firm i powstanie nowego koncernu Stellantis.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Etyfol
BARIBAL Group
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
QualityHUB24
Etisoft Sp. z o.o.