Stokvis Tapes
VIA
Notowany na GPW globalny dostawca elementów gumowych i gumowo-metalowych kontynuował w trzecim kwartale pozytywne trendy biznesowe, generując w okresie styczeń-wrzesień br. wysokie dynamiki wzrostu wyników finansowych.

Zarząd z uwagą obserwuje symptomy spowolnienia gospodarczego w Europie i kontynuuje optymalizację procesów oraz strategię elastycznego działania, dostosowaną do aktualnych uwarunkowań otoczenia biznesowego.

Grupa Sanok Rubber Company zwiększyła w trzecim kwartale 2023 roku przychody ze sprzedaży do 347,2 mln zł, czyli o 3,5% rdr, jednakże wypracowała zdecydowanie wyższe wyniki finansowe. Wynik EBITDA wzrósł o 156% rdr, do 37,3 mln zł, a strata operacyjna 0,9 mln zł sprzed roku zamieniła się w 21 mln zł zysku na tym poziomie. Zysk netto był w minionym kwartale ponad 14-krotnie wyższy niż przed rokiem (16,2 mln zł). W okresie trzech kwartałów 2023 roku skonsolidowane przychody wzrosły o 7,7% rdr, do ponad 1,1 mld zł, a Grupa Sanok Rubber wypracowała 121 mln zł wyniku EBITDA (+35,5% rdr), 73 mln zł zysku operacyjnego (+69,5% rdr) i prawie 63 mln zł zysku netto (+46,7% rdr).

- Pozytywne perspektywy, jakie sygnalizowaliśmy początkiem roku, przy przewidywanych nieco gorszych wynikach w drugiej części roku, odzwierciedlają się w naszych wynikach. Zanotowaliśmy bardzo dobre rezultaty kolejnego kwartału, jednak obecnie obserwujemy dużą niepewność strony popytowej, co utrudnia dalsze prognozowanie, szczególnie w obliczu spowolnienia gospodarczego w Europie. Udowodniliśmy już jednak wiele razy, że w każdych warunkach potrafimy efektywnie funkcjonować – komentuje Piotr Szamburski, Prezes Zarządu Sanok Rubber Company S.A.

W okresie trzech kwartałów 2023 roku Grupa Sanok Rubber zanotowała wzrost sprzedaży we wszystkich segmentach działalności poza przemysłem i rolnictwem, gdzie nieznaczny spadek wynikał w głównej mierze z odreagowania łańcucha dostaw po wzmożonych zakupach w roku 2022 w reakcji na zapowiedziane podwyżki cen. Tak samo wyglądała kwestia kontrybucji segmentów operacyjnych do wyników skonsolidowanych. Najmocniej wzrósł wynik motoryzacji, ale również segmenty budownictwo, mieszanki i sanatoria zwiększyły rezultaty trzech kwartałów 2023 roku w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
New Era Materials Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o.o.
YETICO S.A.
GABEC