Stokvis Tapes
VIA
sse Japoński koncern SMC, który jest światowym liderem automatyki przemysłowej oficjalnie otworzył nową siedzibę polskiego oddziału firmy w gminie Błonie pod Warszawą.
 
Uroczyste otwarcie odbyło się 16 maja br. w Strefie Przemysłowej Pass, gdzie od niedawna mieści się centrala SMC Industrial Automation Polska. Nowa inwestycja zabezpiecza plany SMC związane z rozwojem działalności koncernu w Polsce na najbliższe lata i świadczy o wysokim priorytecie polskiego rynku w strukturze koncernu.
 
smc4

Siedziba główna SMC Industrial Automation Polska do tej pory mieściła się w Warszawie. Zakup 4ha działki Strefie Przemysłowej Pass, gdzie wybudowano budynek o powierzchni 8800 m2 nie oznacza zamknięcia warszawskiej siedziby, ale znaczne zwiększenie powierzchni jaką dysponuje SMC na potrzeby obsługi polskiego rynku. Inwestycja w gminie Błonie umożliwia jeszcze lepsze zaspokojenie potrzeb polskich klientów oraz otwiera nowe możliwości rozwoju SMC w Polsce. Budynek mieści halę o wielkości 4000 m2, a pozostała przestrzeń to część biurowa i techniczna, sale dydaktyczne oraz zaplecze socjalne. Na 2 z 3 dostępnych kondygnacji znajdują się między innymi buro Zarządu i Administracja oraz działy takie jak Product Management, Customer Service, Dział Logistyki, Dział Techniczny i Centralny Magazyn na Polskę. Zakupiona przez SMC działka i powstały na niej budynek zostały zaplanowane i zagospodarowane tak, aby dawać potencjał dalszej rozbudowy i rozwoju. Zbudowane już  budynki łącznie z parkingami i drogami dojazdowymi są ulokowane na połowie należącego do SMC terenu. 

- SMC Industrial Automation Polska posiada własne zaplecze logistyczne i prowadzi obecnie działalność handlowo-usługową związaną ze sprzedażą oraz wdrożeniem produktów SMC na polskim rynku. Prowadzimy również liczne programy szkoleniowe dla naszych klientów. Dzięki sprawnej logistyce i ogromnej powierzchni magazynowej, jaką dziś dysponujemy nasi klienci będą obsługiwani jeszcze sprawniej niż dotychczas. Jesteśmy szybsi w reakcji i mamy łatwiejszą dostępność towaru, co czyni nas jeszcze bardziej wiarygodnym i praktycznym partnerem w biznesie. Obecnie zamówienia z naszego magazynu są realizowane natychmiast i dostarczane do klienta już następnego dnia po ich złożeniu. Prognozujemy, że otwarta w Błoniu inwestycja zabezpieczy rozwój SMC w Polce na ok. 10 lat. - mówi Paweł Nowak, Dyrektor Operacyjny SMC Industrial Automation Polska.
 
smc3

Centrala firmy podjęła decyzję o lokalizacji nowej siedziby polskiego oddziału SMC poza granicami miejskich aglomeracji biorąc pod uwagę możliwość potencjalnej zmiany handowo-logistycznego charakteru SMC Industrial Automation Polska na firmę produkcyjną.

- Jednym z fundamentalnych założeń filozofii działania SMC jest myślenie o przyszłości. Zgodnie z właśnie tym założeniem zaprojektowaliśmy nową siedzibę SMC Industrial Automation Polska. Wierzymy, że SMC będzie niezmiennie pozostawać pierwszym wyborem polskich firm w zakresie pneumatyki i automatyki przemysłowej. Poziom robotyzacji i automatyzacji polskiego przemysłu będzie stale wzrastać. Odsetek nowych fabryk i inwestycji, które powstają w Polsce jest większy niż w Europie zachodniej. Uważamy, że w Polsce drzemie olbrzymi potencjał, który chcemy pomóc wykorzystać polskim przedsiębiorstwom - mówi Paweł Nowak.
 
Około 50 proc. klientów SMC to konstruktorzy maszyn, natomiast drugą połowę stanowią tzw. end-users, czyli osoby odpowiedzialne za utrzymanie techniczne linii produkcyjnych. Dominującą branżą, w której funkcjonuje SMC jest automotive, czyli liczne firmy produkujące części samochodowe oraz wiodące koncerny motoryzacyjne. W Polsce produkty z oferty SMC, takcyjnych. Dominkie jak  siłowniki, napędy elektryczne, wyspy zaworowe, chwytaki, czy  elementy podciśnieniowe zdobyły duże uznanie także w branży spożywczej. Rozwiązania SMC są wykorzystywane w liniach produkcyjnych mleczarni oraz browarów. W krajach Europy zachodniej oraz w Japonii, skąd wywodzi się koncern, duży procent klientów stanowi również przemysł elektroniczny.

SMC zostało założone przez Yoshiyuki Takadę w 1959 r. w Tokyo w Japonii jako producent wkładów do filtrów. Z biegiem czasu przedsiębiorstwo rozpoczęło produkcję napędów pneumatycznych. Dziś SMC pokrywa  ponad 35 proc. zapotrzebowania na światowym rynku automatyki przemysłowej, co czyni firmę niekwestionowanym liderem tej branży. W Polsce SMC ma obecnie ok. 25 proc. udział w rynku i odnotowuje stałe wzrosty wolumenu sprzedaży. Polski oddział SMC funkcjonuje od 2000 roku i jest częścią grupy CEE skupiającej w Europie 14 krajów. Oprócz siedziby w Błoniu i Warszawie SMC Industrial Automation Polska posiada także handlowe oddziały regionalne we Wrocławiu, Poznaniu i Mysłowicach. Obecnie SMC zatrudnia w naszym kraju blisko 120  pracowników.
 
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SAFECHEM Europe GmbH
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
Linde  Material Handling Polska Sp. z o. o.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.