Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna  (LSSE) poinformowała o wydaniu decyzji o wsparciu dla spółki z koreańskim kapitałem Yulchon Poland, która wybuduje zakład w Komornikach (gmina Środa Śląska).

Do tej pory firma Yulchon funkcjonowała tylko w Korei oraz od 2014 roku także w Meksyku. Dostawca zajmuje się produkcją części do przemysłu automotive, takich jak: tuleje, kolumny kierownicy, cylindry i rury zewnętrzne do amortyzatora samochodowego, sprężyny gazowej i podnośnika olejowego; cylindry i rury zewnętrzne do zwrotnicy samochodowej i sprzęgła; rurki do wału samochodowego, rury obudowy silnika, a także cylindrów hydraulicznych itp.

Ulokowanie inwestycji w Polsce pozwoli na obsługę europejskich klientów i skrócenie łańcucha dostaw oraz zwiększenie konkurencji dla tego produktu w Europie. Będzie to kluczowa lokalizacja strategiczna w pozyskiwaniu nowych klientów oraz większych zamówień od obecnych partnerów z rozwijającego się rynku motoryzacyjnego.

- Branża automotive dominuje na terenach oddziaływania Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie zatrzymujemy się i nawiązujemy kolejną współpracę, która przyczyni się do rozwoju tego sektora. Inwestycja Yulchon Poland polegać będzie na wybudowaniu nowej fabryki na nieruchomości nabytej od LSSE. Zakład będzie produkował rury stalowe ERW oraz prowadził działalność związaną z ciągnieniem na zimno. Spółka sprawdziła się już na rynku koreańskim i meksykańskim, teraz czas na Polskę. Bardzo się cieszę, że firma zadecydowała się ulokować swój biznes właśnie w naszym regionie - mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inwestycja w Komornikach obejmuje wybudowanie obiektów i hal infrastruktury zewnętrznej z drogami, parkingami oraz nabycie i montaż maszyn, urządzeń do parku maszynowego, sprzętu, aparatury, przyrządów, wyposażenia hal produkcyjnych oraz biur. Głównymi produktami Yulchon Poland będą rury stalowe ERW spawane o przekroju nie większym niż 406,4 mm a także usługi ciągnienia na zimno. Specjalizacja obejmuje wprowadzanie na rynek podzespołów oraz komponentów dla nisko- i bezemisyjnych pojazdów.

Nakłady inwestycyjne wynoszą ponad 100 mln zł. Firma planuje rozpocząć produkcję w I kwartale 2025 roku.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Automotive CEE Day 2024

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
 bekuplast S.A.
ANT Solutions Sp. z o.o.
PW TYREX Sp. z o.o.
Craemer GmbH
Nifco Poland Sp. z o.o.