Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Wsiadając do samochodu, pociągu, autobusu czy samolotu podróżny zazwyczaj zwraca uwagę na możliwości techniczne maszyny: moc silnika, rodzaj napędu, osiągi prędkości czy zużycie paliwa. Czynniki te sprawiają, że użytkownik pojazdu czuje satysfakcję będąc zarówno kierowcą jak i pasażerem.

Komfort, bezpieczeństwo i estetykę zapewniają części wyposażenia pojazdu: tapicerka i elementy siedzeń oraz drzwi bocznych, zagłówki, podłokietniki, podsufitki, osłony przeciwsłoneczne, wykładziny i dywaniki, elementy wygłuszające, izolacja termiczna, elementy uszczelniające czy absorbujące wibracje. Wymienione elementy wykonywane są zazwyczaj z laminatów warstwowych, czyli połączonych ze sobą przynajmniej dwóch materiałów płaskich.

Cenionym i rozpoznawalnym w branży automotive dostawcą materiałów laminowanych jest mieszcząca się w Łodzi firma Magnetix-Lamination. Od prawie 30-tu lat Magnetix-Lamination produkuje i dostarcza najwyższej jakości laminaty techniczne i tekstylne do wiodących dostawców elementów i wyposażenia sektora motoryzacyjnego. Dokumentując jakość i wysokie standardy produkcji od 2004 roku przedsiębiorstwo utrzymuje certyfikację Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z normą ISO 9001, a od 2013 roku certyfikację ISO TS 16949, której następstwem jest IATF 16949. Magnetix-Lamination należy do Polskiej Grupy Motoryzacyjnej, zrzeszającej polskich producentów części i komponentów dla branży motoryzacyjnej. Członkostwo w PGM umożliwia jej członkom wspólny rozwój krajowego przemysłu motoryzacyjnego, współpracę w opracowywaniu nowych projektów oraz wzajemne wsparcie techniczne i materiałowe przyczyniając się tym do zwiększenia konkurencyjności rynkowej.

Laminaty warstwowe, które stanowią trzon działalności Magnetix-Lamination to materiały składające z kilku sklejonych ze sobą materiałów płaskich: pianki, vinylu, tkaniny, dzianiny, włókniny, membrany, folii itp. W zależności od przeznaczenia, aplikacji i konstrukcji materiałowej laminaty są wytwarzane różnymi technikami łączenia. Najbardziej sprawdzone i wykorzystywane od wielu lat technologie to laminacja płomieniowa oraz laminacja klejowa.

Magnetix-Lamination dysponuje trzema liniami do laminacji płomieniowej oraz dwoma liniami do łączenia materiałów klejem typu hot-melt.

Technologia łączenia płomieniowego uwzględnia w swoich założeniach wykorzystanie elastycznej pianki poliuretanowej, która poprzez jej nadtopienie poprzecznym strumieniem płomienia staje się klejem łączącym materiał doklejany. Wyposażenie parku maszynowego technologii klejenia ogniowego pozwala na jednostronne lub dwustronne łączenie materiałów z pianką w jednym procesie, co ma znaczący wpływ na ekonomiczność procesu laminacji. Zaplecze maszynowe Magnetix-Lamination umożliwia produkcję laminatów o szerokości do 208 cm i do 20 mm grubości.
PŁOMIEŃ
Kolejną technologią wykorzystywaną w produkcji laminatów w Magnetix-Lamination jest laminowanie klejowe typu hot-melt. Jest to technologia w której do łączenia materiałów wykorzystuje się termoplastyczne i reaktywne kleje termotopliwe. Klej w tej technologii nanoszony jest najczęściej za pomocą wału grawerowanego, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie w wyrobie wysokiej oddychalności oraz równomierności naniesienia kleju na całej powierzchni.
PŁOMIEŃ
Laminaty tej technologii posiadają szeroki zakres zastosowań. Poza materiałami wykorzystywanymi w obszarze motoryzacji, laminaty klejowe to: tekstylia techniczne, transportowe, odzież wielofunkcyjna, tekstylia domowe, papier przemysłowy, materiały stosowane w budownictwie np. podkłady dachowe czy taśmy.

Technologia hot-melt jest kompatybilna w porównaniu z konwencjonalnymi systemami łączenia, takimi jak klejenie substancjami na bazie rozpuszczalników lub wody. Klejenie reaktywne zapewnienia ogromne korzyści dla ekologii i człowieka. Eliminując komory suszące i kondensacyjne w procesie klejenia można zmniejszyć zużycie energii nawet o 30%. Kleje wykorzystywane w łączeniu posiadają certyfikat ECO PASSPORT by Oeko-Tex, zatem  laminat może być używany do certyfikowanych wyrobów zgodnie „Standard 100 by OEKO-TEX®”.

Uzupełniając zakres działalności Magnetix-Lamination oferuje również usługi przetwarzania i konfekcji materiałów, zarówno wykonanych w zakładzie laminatów jak i materiałów powierzonych. Firma posiada automatyczną krojownię przystosowaną do pracy z systemem komputerowego sterowania produkcją. Innowacyjny proces cięcia pozwala uzyskać wysokiej jakości wykroje zgodne z założeniami przekazanych bądź opracowanych przez technologów firmy projektami. Wielowarstwowy cutter umożliwia rozkrój do 60 mm skompresowanego materiału czyniąc proces rozkroju wysokoekonomicznym przy zachowaniu równie wysokiej precyzji cięcia (dokładność pozycjonowania głowicy wynosi 0,05 mm, dokładność prowadzenia noża 0,01 mm).
ZRYWARKA
Następną propozycją konwertingu jest wygrzewanie elementów. Proces pozwala na uzyskanie na materiałach termoplastycznych czyli materiałach wykonanych z tworzyw sztucznych wymaganych kształtów wzorów i logotypów.

Polityka firmy Magnetix-Lamination skierowana jest na nieustanne dostosowywanie się do potrzeb Klienta. Wykwalifikowany i doświadczony zespół w skład którego wchodzą specjaliści różnych dziedzin nauki i techniki zapewnia profesjonalne wsparcie w doborze materiałów, opracowywaniu, a następnie wdrożeniu projektu. Dzięki współpracy zespołu projektowego Klienta oraz zespołu projektowego Magnetix-Lamination tapicerka foteli, podsufitki, panele tekstylne oraz wiele innych elementów wnętrza pojazdów pojawia się w produkowanych seryjnie oraz nowoopracowywanych projektach motoryzacyjnych. Wewnętrzne laboratoria dają możliwość wdrożenia wysokiego poziomu kontroli realizowanych projektów na każdym etapie wdrożenia począwszy od partii pilotażowej kończąc na ostatniej seryjnej partii produkcyjnej, natomiast współpraca z akredytowanymi laboratoriami zapewnia właściwy, wymagany proces kwalifikacji wdrażanego produktu.

Baza sprawdzonych dostawców pozwala na zapewnienie ciągłości dostaw oraz dostępność materiałów spełniających standardy motoryzacyjne.

Oferta Magnetix-Lamination zakłada kompleksowe zabezpieczenie wszystkich składników laminatów, jak również proponuje usługi łączenia materiałów powierzonych w dowolnych konfiguracjach materiałowych.

Idąc drogą rozwoju techniki i technologii firma realizuje zakładane plany inwestycyjne wzbogacając park maszynowy o nowe maszyny i technologie dzięki czemu stale poszerza grupę odbiorców o nowe segmenty rynku. Uczestnictwo w prestiżowych, branżowych targach krajowych i zagranicznych umożliwia poznanie potrzeb klientów, nawiązanie nowych relacji biznesowych oraz poznanie nowych trendów.

Wprowadzając nowatorskie rozwiązania technologiczne i materiałowe zespół Magnetix-Lamination wzbogaca ofertę firmy o innowacyjne, ekologiczne i ekonomiczne produkty nie tylko dla  branży automotive, ale również dla innych gałęzi przemysłu, takich jak branża meblowa, medyczna, odzieżowa, militarna czy budowlana. Zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa oparty jest o realizację założeń społecznej odpowiedzialności biznesu, która łączy postulaty odpowiedzialności społecznej, środowiskowej i gospodarczej. W 2022 roku poprzez przyznanie brązowego medalu firmie Magnetix-Lamination działania w tym obszarze zostały docenione przez EcoVadis - największą na świecie niezależną platformę ratingową.
magnetixDrogi Czytelniku,
Jeśli zainteresowała Cię treść tego artykułu, a po jego lekturze czujesz, że produkcja, technologia i specyfika działania Magnetix-Lamination są dla Ciebie inspiracją do tworzenia nowych wyrobów i rozwiązań technologicznych, skontaktuj się z przedstawicielem naszego zespołu, który precyzyjnie i szczegółowo przedstawi zasady rozpoczęcia współpracy. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.magnetix-lamination.com  przedstawiającej zakres działalności Magnetix-Lamination.

magnetix
MAGNETIX LAMINATION Sp. z o.o Sp. K.
ul. Kaczeńcowa 18, 91-214 Łódź
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 42 683 18 40
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.
METCHEM Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.