Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Winda dla szpitala, w którym leczone są dzieci cierpiące na choroby onkologiczne, specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji, wycieczki do Wielkiej Krainy Elfów i zoo, a także mieszkania treningowe dla dorosłych wychowanków Ośrodka Wsparcia Dzieci i Rodziny, czy igrzyska dzieci i młodzieży niepełnosprawnej – między innymi te inicjatywy zostały zrealizowane dzięki akcji „1+1=3. Razem znaczy więcej.

Do tej pory pracownicy Volkswagen Poznań przekazali już milion złotych na cele charytatywne”

Program ten funkcjonuje w spółce Volkswagen Poznań już od 2009 roku. Na czym polega?

- Pracownicy przystępujący do programu wyrażają zgodę na comiesięczne potrącanie z ich wynagrodzenia zadeklarowanej kwoty. Jest to 1 zł, 2 zł, 5 zł, 10 zł lub 20 zł, które przekazywane są bezpośrednio na konto wybranej większością głosów organizacji. Głosowanie wśród pracowników odbywa się raz w roku. Na podstawie wyników wybierana jest ta organizacja, do której przez kolejnych 12 miesięcy jest kierowana nasza pomoc – tłumaczy Piotr Olbryś, przewodniczący zakładowej „Solidarności”, która jest współorganizatorem tego programu w Volkswagen Poznań. I dodaje: - Samo uczestnictwo w programie jest oczywiście dobrowolne. Dlatego tym bardziej chciałbym podziękować wszystkim pracownikom, którzy zdecydowali się wesprzeć tą cenną inicjatywę. Dzięki niej potrzebujący otrzymują od nas realną pomoc.

- W Volkswagen Poznań kierujemy się zasadą, że dobro uczynione innemu do nas powraca – mówi Jolanta Musielak, członkini zarządu ds. personalnych i organizacji. I podkreśla: – Pomoc jest wpisana w DNA naszej organizacji. A program „1+1=3” jest tego doskonałym przykładem. Tutaj nie ma żadnego przymusu, bo to sami pracownicy od lat angażują się w tę akcję i wspierają ją całym swoim sercem. Cieszę się również, że dokonania beneficjentów naszego programu pokazują, że to wsparcie ma naprawdę sens.

Jak się okazuje w czternastoletniej historii tego programu znajdziemy różne projekty, które otrzymały wsparcie od pracowników Volkswagen Poznań, którzy łącznie zebrali już milion złotych. Wśród niech jest ten związany z budową specjalistycznej windy. - To była winda niezbędna dla dzieci leczonych w poradni onkologicznej. Te wspaniałe dzieci często przeszły już operacje amputacji kończyn. Ówczesne wsparcie od pracowników Volkswagen Poznań było dla nas nieocenione - wspomina Maria Witak, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu.

W kolejnych latach załoga VWP wsparła program „W szpitalu chcę być z mamą”, czy budowę centrum rehabilitacyjnego dla podopiecznych „Stowarzyszenia Równy Start” w Poznaniu. Dzięki pieniądzom z zakładowej zbiórki udało się także dokończyć remont w Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. Ale to nie wszystko. Pomoc uzyskali również m. in. byli wychowankowie Ośrodka Wsparcia Dzieci i Rodziny w Kołaczkowie, którzy wkraczali w dorosłe życie. W tym przypadku udało się wynająć mieszkania treningowe.

VWP09071


W tym roku głosami pracowników beneficjentami akcji „1+1=3” ponownie została fundacja „Dzieciaki Czwórki” ze Swarzędza. – To dla nas ogromne wyróżnienia, ale i wyraz zaufania dla naszych działań - podkreśla Maja Szwanka, prezes fundacji. - Nasza fundacja powstała w 2019 roku przy Szkole Podstawowej nr 4. Chcieliśmy naszym działaniem wspomóc te wszystkie dzieci, które uczęszczają do naszej placówki i które potrzebują pomocy. Jesteśmy szkołą publiczną z oddziałami integracyjnymi. W tych wybranych klasach mamy osoby niedowidzące, niedosłyszące, z przeróżnymi orzeczeniami. Te pieniądze od pracowników Volkswagen Poznań trafiają właśnie do nich – opowiada Maja Szwanka. I przypomina, że do tej pory udało się zrealizować igrzyska dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, kupiono defibrylator, sprzęt rehabilitacyjny - Były też wycieczki do Muzeum Narodowego w Poznaniu, czy zoo oraz konkurs piosenki. Ta lista tych atrakcji jest naprawdę długa – mówi Maja Szwanka. Jak zaznacza prezes Szwanka fundację tworzą nauczyciele, pracownicy szkoły, ale także osoby zaprzyjaźnione. Mogą też liczyć na wsparcie w ramach wolontariatu uczniów z SP nr 4 w Swarzędzu.

Ostatecznie na konto fundacji od pracowników VWP trafiło w 2023 roku 91 tysięcy złotych. Ale jak się okazało to nie był koniec dobrych wiadomości. Jak poinformowała Jolanta Musielak, członkini zarządu i organizacji podczas niedawnego spotkania z przedstawicielami i podopiecznymi fundacji spółka Volkswagen Poznań z okazji 30-lecia działalności podwoiła tę kwotę. Łącznie fundacja „Dzieciaki Czwórki” otrzymały 182 tysiące złotych.
 
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
LINEX Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
YETICO S.A.
Lubricant Polska Sp. z o.o.