Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Hydro Extrusion Poland, międzynarodowy lider branży aluminium, w sposób odważny i przełomowy ogłasza oficjalne otwarcie farmy solarnej oraz innowacyjnej linii produkcyjnej z 8-calową prasą. Podejmując strategiczną decyzję o inwestycji w kolejne technologie wykorzystujące ekologiczne zasoby, marka nie tylko stawia zdecydowane kroki ku realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju, ale również podnosi poprzeczkę dla całego przemysłu.

Z zaangażowaniem i determinacją inwestuje w rozwiązania napędzane odnawialnymi źródłami energii, zmieniając zasady gry i wyznaczając nowy kierunek w produkcji aluminium.

13 lipca 2023 roku marka Hydro uroczyście zainaugurowała otwarcie systemu fotowoltaicznego na terenie swojego zakładu w Trzciance. Montaż parku PV rozpoczął się w trzecim kwartale 2022 roku i będzie wytwarzał imponującą ilość energii elektrycznej - 7,5 GWh rocznie. Energia ta zostanie wykorzystana do zasilania nowej, wysoce wydajnej, 8-calowej prasy do wyciskania profili aluminiowych, co wyniesie oszczędności związane ze zużyciem energii na nowy, nieznany dotąd poziom.

Rozwiązania jutra? Hydro ma je dziś!
To śmiałe i przemyślane podejście, oparte na najnowszych technologiach i proekologicznych rozwiązaniach, wpisuje się w strategię klimatyczną firmy Hydro, która zakłada 30-procentową redukcję emisji CO2 w całym łańcuchu produkcji aluminium do roku 2030.

- W Hydro konsekwentnie i z determinacją pracujemy nad znalezieniem skutecznych i efektywnych sposobów na redukcję śladu węglowego, co, naszym zdaniem, staje się dziś obowiązkiem każdego odpowiedzialnego przedsiębiorstwa działającego w branży produkcyjnej. Skrupulatne badania, szczegółowe prognozy inwestycyjne, innowacyjność oraz zaangażowanie naszych specjalistów zaowocowały otwarciem pierwszej na świecie linii z 8-calową prasą do wyciskania profili aluminiowych, zasilanej farmą solarną bez pośrednictwa sieci - wyjaśnia Piotr Wieliński, Dyrektor Zarządzający Hydro Extrusion Poland. - Nasze starania i zaangażowanie nie kończą się na produkcji - pragniemy również wspierać naszych klientów w projektowaniu bardziej zrównoważonych rozwiązań. Stawiamy na innowacje i technologie pozwalające nam w pełni wykorzystać potencjał zasobów odnawialnych i w efekcie tworzyć produkty jeszcze bardziej przyjazne dla planety - dodaje Dyrektor Hydro.

Dzięki tej strategicznej inwestycji Hydro będzie w stanie pokryć do 50% zapotrzebowania na energię dla nowej prasy, co zdecydowanie pozwoli zredukować emisję CO2 o około 35-45%. W przypadku pokrycia pełnego zapotrzebowania na energię do wytworzenia tony produktu, specjaliści oczekują redukcji emisji dwutlenku węgla na poziomie 85-90%.

- Naszą misją jest podążanie drogą dekarbonizacji produkcji i dalszy, dynamiczny rozwój właśnie w tym kierunku. W ten sposób spełniamy obietnice złożone pracownikom, a przede wszystkim klientom. Ta niezwykła inwestycja to doskonałe potwierdzenie tego, że znaleźliśmy efektywne rozwiązanie, by osiągnąć zerową emisję przed nadejściem 2050 roku - mówi Jacek Szymczak, Dyrektor Zakładu Extrusion w Trzciance w firmie Hydro Extrusion Poland.

Dzień, który na długo wpisze się w pamięć
Ten ważny dzień rozpoczęło przemówienie Piotra Wielińskiego, Dyrektora Zarządzającego Hydro Extrusion Poland, który przedstawił strategię oraz historię rozwoju firmy, a także podkreślił pionierski charakter inwestycji, która jest udziałem wszystkich pracowników firmy. Burmistrz Miasta Trzcianki, Krzysztof Wojciech Jaworski, opowiedział o walorach, rozwoju miasta oraz owocnej współpracy z firmą Hydro. Ostatnim wystąpieniem była prezentacja Sebastiana Szymańskiego, Regionalnego Kierownika Sprzedaży, na temat współpracy z klientem K-500, rozwoju i produkcji car portów.

Następnie zaproszeni goście, przedstawiciele Hydro oraz pracownicy udali się do zakładu produkcyjnego, gdzie nastąpiło oficjalne uruchomienie zielonej prasy P27. Jej dostawcą jest wiodący producent pras w Europie i na świecie PRESEZZI EXTRUSION (Włochy). W skład inwestycji weszły między innymi: nowa piła do wałków, nowe piece indukcyjne, nowa prasa P27, nowy stretcher, wydłużony o 22 mb stół wybiegowy, zmodernizowany układ intensywnego chłodzenia, czy zmodernizowane pullery z zakładu w Fossanowa. Wieczór został zwieńczony uroczystą kolacją w pięknym Pałacu Mierzęcin.

- Jasny i śmiały kierunek, który wyznaczyło Hydro, jest odzwierciedleniem determinacji firmy do stania na czele walki z kryzysem klimatycznym. Dzięki inwestycji w nową farmę solarną i innowacyjną linię produkcyjną, nie tylko znacząco przyczyniamy się do oszczędności energetycznej i redukcji emisji CO2, ale również wyznaczamy nowe standardy dla produkcji aluminium. Właśnie taka droga, gdzie zrównoważony rozwój idzie w parze z innowacyjnością, pokazuje, że Hydro jest firmą, która nie tylko patrzy w przyszłość, ale aktywnie ją kształtuje, przyczyniając się do walki z globalnymi problemami naszej planety - podkreśla Mauro Spizzo, VP East Europe w firmie Norsk Hydro.

Dążenie do jak najniższej emisyjności w zakładach Hydro to prawdziwy punkt zwrotny w historii firmy, a także istotny krok do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Ta niezwykła inwestycja nie tylko umacnia pozycję marki jako światowego lidera w produkcji aluminium, lecz również świadczy o jej świadomej i odpowiedzialnej roli w kształtowaniu lepszej przyszłości planety i społeczeństwa.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

RABUGINO Sp. z o.o.
ANT Solutions Sp. z o.o.
Craemer GmbH
Linde  Material Handling Polska Sp. z o. o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.