Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Chińska Grupa MINTH poinformowała, że jeszcze w tym roku uruchomi linię produkcyjną dla szwedzkiego koncernu Volvo Car Corp. Z zakładu Mignen w Szprotawie dostawca będzie zaopatrywał Volvo w płyty podwoziowe do elektrycznego modelu XC-40 Recharge (SUV).

Przypomnijmy, że niedawno bo 6 września br. miała miejsce w tym zakładzie inauguracja seryjnej produkcji dla głównego klienta - Mercedes-Benz AG.

Minth Group swój pierwszy polski zakład produkcyjny zadecydowała zlokalizować w Szprotawie (pow. żagański, woj. lubuskie) na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Przemysłowej - Lotnisko Wiechlice. W przedsięwzięciu swój udział ma także spółka Sanhua Automotive Parts pochodząca z międzynarodowej Grupy Sanhua Aweco Appliance Systems, jako strategiczny partner w dostawie elementów chłodzących produkowane płyty podwoziowe.

W fabryce ogólnie zatrudnienie znajdzie około 600 osób (Minth Group + Sanhua Automotive Parts).

- Glocal, to strategia, która przyświeca międzynarodowej działalności Minth. Jesteśmy dumni z naszego globalnego biznesu i lokalnej tradycji. Naszą intencją są uniwersalne i globalne standardy promowane na lokalnych rynkach przez lokalnych członków Gurpy. Wielką radością jest dla nas współpraca i zaufanie każdego nowego klienta. Staramy się i będziemy starać się sprostać oczekiwaniom naszych Klientów i branży. Mój lokalny zespół jest gotowy na solidną i ciężką pracę, a przy tym nie są mu obce żadne wyzwania. Ufamy, że przy współpracy biznesu i innych uczestników życia publicznego będziemy tworzyć nową lokalną i globalną rzeczywistość - stwierdza Victor Wang, Prezes Zarządu.

Minth Group - międzynarodowa firma z grona 100 topowych dostawców OEM (samodzielnych komponentów) dla przedziału dostawców typu Tier 1 branży motoryzacyjnej. Spółka zatrudnia obecnie ponad 18 000 pracowników w 50 zakładach zlokalizowanych na całym świecie, w Chinach, USA, Japonii, Meksyku oraz w Europie: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach i Serbii. Firma prowadzi działalność głównie w sektorze motoryzacyjnym dla szerokiego pola klientów i właścicieli topowych marek samochodowych każdego kontynentów.
0
Udostępniono
Automotive CEE Day 2024
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LINEX Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
FORTY Sp. J. A. Korczyński, M. Tytkowska
PW TYREX Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)