Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Flota spółki powiększyła się o pięć nowoczesnych autobusów Scania Citywide 12LF. Pojazdy są wyposażone w silniki dwupaliwowe z możliwością stosowania oleju napędowego oraz biodiesla.


Pojemność pasażerska 12-metrowych autobusów Scania to 85 osób, w tym 28 na miejscach siedzących. Pojazdy posiadają klimatyzację całopojazdową, monitoring, tablice świetlne oraz system poboru opłat. Co istotne, niskopodłogowe autobusy Scania są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Zostały wyposażone w platformy dla wózków inwalidzkich, przyciski oznaczone językiem Braille’a oraz zapowiedzi głosowe.
 
image

W pojazdach wykorzystywane są 9-litrowe, dwupaliwowe silniki Scania z możliwością stosowania B100, o mocy 320 KM przy wysokim momencie obrotowym równym 1600 Nm oraz skrzynie biegów ZF 6AP1402B. Wartość kontraktu to 5 781 000 zł brutto.

To nie pierwsze pojazdy Scania we flocie firmy. Od grudnia 2017 r. MZK Biała Podlaska użytkuje pierwsze w Polsce autobusy Scania Citywide 10,9LF z mniejszym silnikiem o mocy 280 KM.

- Władze miasta konsekwentnie inwestują w zrównoważone rozwiązania transportowe, które przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców Białej Podlaskiej. Zależy nam na rozwiązaniach ekologicznych wysokiej jakości, które dodatkowo są korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Scania spełnia wszystkie te warunki - komentuje Krzysztof Trochimiuk, prezes MZK Biała Podlaska.

Scania dla miast

- W naszej ofercie znajduje się największa na rynku gama silników zasilanych paliwami alternatywnymi. Rozwiązania Scania mogą istotnie przyczynić się do poprawy jakości życia w miastach, przyczyniając się do zwiększenia wydajności transportu oraz ograniczenia emisji szkodliwych substancji - komentuje Artur Wojtowicz,  regionalny kierownik sprzedaży autobusów Scania Polska S.A.

Biodiesel, znany także jako ester metylowy kwasu tłuszczowego (Fatty Acid Methyl Ester, FAME), można produkować na bazie wielu surowców, takich jak rzepak, inne rośliny oraz zużyty olej jadalny. Proekologiczny biodiesel jest zazwyczaj mieszany z innym paliwem w silniku wysokoprężnym lub używany w czystej, stuprocentowej postaci. Szacuje się, że w optymalnych warunkach wykorzystanie biodiesla pozwala na ograniczenie emisji CO2 nawet o 66 proc. w porównaniu do standardowego oleju napędowego.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
Etyfol
Takoni Sp. z o.o.
Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.