Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
W październiku 2019 r. już po raz 23. odbyła się ceremonia wręczenia nagród FCA i CNH Industrial w ramach Konkursu im. Sergio Marchionne dla dzieci pracowników za bardzo dobre wyniki w nauce osiągnięte w okresie od 01.07.2017 r. do 30.06.2018 r.

Władze spółek Grupy FCA podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej w dniu 11 października 2019 r. wręczyły dyplomy oraz nagrody pieniężne 51 uczniom i studentom. Podobna uroczystość dla dzieci pracowników CNH Industrial odbyła się 15 września w Płocku, gdzie wręczono nagrody 10 osobom.

Inicjatywa nagradzania dzieci za wyniki w nauce jest realizowana od 23 lat wspólnie przez spółki Grupy FCA oraz spółki Grupy CNH Industrial. Ogółem w tegorocznej edycji nagrody pieniężne zostały przyznane 61 uczniom i studentom, a ich łączna wartość wyniosła 178 500 złotych.

Od tegorocznej edycji program nagród nosi nazwę „KONKURSU IM. SERGIO MARCHIONNE O NAGRODY FCA I CNH INDUSTRIAL DLA DZIECI PRACOWNIKÓW”. Taką decyzję ogłosił John Elkann przy okazji uroczystości upamiętniającej zmarłego dyrektora pełnomocnego, która miała miejsce we wrześniu 2018 roku w Auburn Hills.

- Trudno byłoby znaleźć lepszego patrona dla nagrody, którą otrzymują nasi młodzi laureaci. Sergio Marchionne był osobą niesamowicie ciężko pracującą, ale jednocześnie wielkim wizjonerem, który wykazywał się determinacją w realizacji swoich koncepcji - powiedziała podczas uroczystości w Bielsku-Białej Henryka Bochniarz, członek Rady Nadzorczej FCA Poland i przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.

 

191015 FCA Nagrody dla dzieci pracownikow 17

 

Wyraziła nadzieję, że właśnie wśród laureatów nagrody FCA i CNH Industrial są młodzi ludzie, którzy będą w stanie sprostać wielkim wyzwaniom współczesnego świata i którzy - będą wskazywali swoim koleżankom i kolegom, w którą stronę podążać -.

- Ta nagroda jest też dowodem na to, jak wielką wagę przywiązujemy w firmie do ludzi, nie tylko do pracowników, ale też do ich rodzin - mówiła Henryka Bochniarz. Gratulowała zarówno laureatom, jak też ich rodzicom i nauczycielom, - bo wiadomo, że sukcesów nie osiąga się w pojedynkę -.

- Docenianie pracowników przez prywatne firmy to dobra praktyka oraz godny wzór do naśladowania - mówił do uczestników uroczystosci Jan Chrząszcz, wicewojewoda śląski. Z kolei Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej, wskazywał, że zaletą konkursu jest docenienie talentu i wysiłku młodych ludzi, którzy dzięki takiej zachęcie w przyszłości mogą stać się - wspaniałymi inżynierami lub liderami wśród kadry kierowniczej -.

Prof. Ryszard Barcik, członek komisji konkursowej wyraził nadzieję, ze laureaci w przyszłości będą łączyć naukę z szeroko pojętą gospodarką.  - To jest domena dzisiejszej młodzieży, która umiejętnie wdraża swoje pomysły, innowacje i jest przedsiębiorcza - mówił profesor Barcik, zachęcając lauretaów do ustawicznego poszerzania wiedzy.

Prof. Marek Trąbski, członek komisji konkursowej podkreślał, że wśród laureatów są absolwenci różnych kierunków studiów o różnych specjalnościach. - Polska potrzebuje mądrych i wykształconych ludzi – zarówno inżynierów, jak i specjalistów w naukach humanistycznych - mówił profesor Trąbski.

- Wiem, jak wspaniali jesteście, dlatego cieszcie się swoim talentem, rozwijajcie go w sobie i bądźcie zawsze wierni tej ustawicznej pracy nad sobą - mówił do laureatów ks. Robert Kaczmarek reprezentujący Archidiecezję Katowicką. - Pozwólcie, by rozkwitły wasze marzenia i podejmujcie w życiu ryzyko, nawet jeśli mielibyście popełnić błędy - zachęcał młodzież ks. Sebastian Rucki z Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

W tym roku polska Komisja ds. Nagród FCA i CNHI - w skład której wchodzą: przedstawiciel Grupy FCA w Polsce, profesorowie polskich uczelni oraz pracownicy naukowi - przyznała wyróżnienia w czterech kategoriach:

  • 10 nagród w kategorii świadectw maturalnych
  • 6 nagród w kategorii licencjata
  • 21 nagród w kategorii inżyniera
  • 24 nagrody w kategorii magistra lub lekarza

W uroczystościach, które odbyły się w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej i w Zakładzie produkcyjnym w Płocku, oprócz nagrodzonych i ich rodziców, udział wzięli przedstawiciele świata nauki i instytucji lokalnych, rektorzy i profesorowie polskich uczelni oraz przedstawiciele spółek Grupy FCA i CNHI w Polsce.

W dotychczasowych edycjach konkursu w Polsce, w latach 1997-2019, przyznano 3 289 nagród o łącznej wartości przekraczającej 11,6 mln złotych.

Program nagród przyznawanych dzieciom pracowników ustanowiony został przez Zarząd Fiata SpA w Turynie w 1996 roku.
 

Od początku jego celem jest docenienie uczniów i studentów osiągających szczególnie dobre wyniki w nauce. Wyróżnienia przyznawane są zarówno we Włoszech, jak i w innych krajach, w których Fiat (obecnie FCA) odgrywa znaczącą rolę. Oprócz Polski są wśród nich: Argentyna, Belgia, Brazylia, Chiny, Czechy, Francja, Hiszpania, Indie, Kanada, Meksyk, Niemcy, Portugalia, Serbia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria oraz Wielka Brytania.


W Polsce Grupa FCA reprezentowana jest przez 13 spółek oraz 5 zakładów produkcyjnych: FCA Poland w Tychach (produkcja samochodów Fiat 500, Abarth 500, Lancia Ypsilon), FCA Powertrain w Bielsku-Białej (produkcja silników wysokoprężnych i benzynowych), Teksid w Skoczowie (produkcja odlewów z żeliwa) Plastic Components and Modules oraz Plastic Components Fuel Systems w Sosnowcu.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Gotec Plastics Polska sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
MESH Works Inc.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.