Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
IZOBLOK S.A., lider produkcji komponentów z EPP dla motoryzacji, oraz BEWI, europejski lider w produkcji opakowań, komponentów i rozwiązań termoizolacyjnych wytwarzanych na bazie EPS i EPP, ogłosili dzisiaj podpisanie umowy dotyczącej pośredniego nabycia przez BEWI większościowego pakietu akcji IZOBLOK S.A.

- Z przyjemnością ogłaszamy tę transakcję, po raz kolejny potwierdzając naszą strategię konsolidacji na rynku, który wykazuje znaczny wzrost. Dzięki tej akwizycji wzmacniamy naszą pozycję rynkową w branży motoryzacyjnej. IZOBLOK jest solidną firmą, z silną pozycją w produkcji komponentów EPP dla tej branży w Europie. Razem staniemy się wiodącym dostawcą komponentów dla branży, która, jak się spodziewamy, będzie się nadal rozwijać po pandemii - mówi Christian Bekken, CEO BEWI.

BEWI ASA zawarło przedwstępną umowę pośredniego nabycia 54.21 % akcji IZOBLOK, dających 65.66 % głosów na walnym zgromadzeniu. Finalizacja umowy jest uzależniona od spełnienia standardowych dla takich transakcji warunków. Przewiduje się, że umowa zostanie sfinalizowana w drugim kwartale 2021 roku.

BEWI ASA jest notowana na giełdzie w Oslo, osiąga roczne obroty rzędu 460 mln EUR, sprzedaż komponentów z EPP dla motoryzacji nie przekracza 5% przychodów. Firma posiada zakłady produkujące komponenty EPP w Szwecji i Portugalii. Głównymi rynkami na których prowadzona jest sprzedaż jest: Szwecja, Hiszpania, Niemcy, Portugalia, jak również kilka innych krajów europejskich.

IZOBLOK posiada około 20 % udział w rynku komponentów EPP dla przemysłu motoryzacyjnego w Europie i jest liderem rynku. IZOBLOK posiada dobrze zdywersyfikowane i stale rosnące portfolio klientów, takich jak Grupa Volkswagen, Jaguar Land Rover, BMW, Hyundai i Ford. Firma posiada strategiczne położenie geograficzne z dobrze rozwiniętą infrastrukturą techniczną. Współpraca z BEWI zapewni spółce dostęp do rynków w Europie północnej oraz południowej. W konsekwencji, umożliwi to dobry dostęp do klientów w całej Europie. Spółka posiada 4 zakłady produkcyjne i planuje dalszy rozwój min. poprzez akwizycje.

- IZOBLOK, podobnie jak my, jest zintegrowanym dostawcą, produkującym zarówno surowce, jak i produkty końcowe. Wierzymy, że obie firmy dobrze do siebie pasują pod względem strategicznym i widzimy duży potencjał synergii związany z naszą działalnością w branży motoryzacyjnej - kontynuuje Bekken.

Obecny zespół zarządzający IZOBLOK, w tym prezes Przemysław Skrzydlak, będzie nadal kierował firmą. Po sfinalizowaniu transakcji wejdzie on do akcjonariatu BEWI. BEWI nie zamierza być inwestorem pasywnym w IZOBLOK.

- Komponenty z EPP mają duże zastosowanie w samochodach. Oprócz tego, że pochłaniają wstrząsy, mogą redukować hałas, poprawiać akustykę i zastępować inne komponenty w celu zmniejszenia wagi pojazdu. Oznacza to, że pomagają one zużywać mniej energii, co obniża emisję spalin i zwiększa zasięg samochodów elektrycznych - mówi Bekken.

- Dzięki współpracy obu firm otworzymy nowe możliwości współpracy dla naszych klientów, większe możliwości rozwoju pracowników i przyspieszymy rozwój technologiczny co zagwarantuje nam osiągnięcie sukcesu na rynku - mówi Przemysław Skrzydlak.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

YETICO S.A.
item Polska Sp. z o. o.
MESH Works Inc.
Galwanizer Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.