Stokvis Tapes
Aalberts
VIA
Wynagrodzenia zasadnicze pracowników produkcyjnych wzrosły od 1 listopada o 500 zł brutto – to najważniejszy zapis porozumienia podpisanego 18 listopada w znajdujących się w Polsce zakładach wchodzących w skład koncernu Valeo.

Zakończone sukcesem negocjacje zostały rozpoczęte z inicjatywy „Solidarności” działającej w Valeo Lighting Systems w Chrzanowie.

Od listopada podwyżkami wynoszącymi 500 zł brutto objęci zostali pracownicy produkcyjni, czyli zdecydowana większość osób zatrudnionych w zakładach Valeo. Zgodnie z zapisami porozumienia w lipcu przyszłego roku stawki zasadnicze tej grupy pracowników wzrosną o kolejne 150 zł brutto.

Dzięki staraniom związkowców pracownicy biurowi również będą zarabiać więcej, ale podwyżki zostaną im przyznane na nieco innych zasadach. - Osoby zatrudnione w biurach dostaną podwyżki od 1 stycznia przyszłego roku na podstawie ocen rocznych. Pracownik, który uzyska ocenę zgodną z oczekiwaniami, będzie zarabiał co najmniej o 500 zł brutto więcej. W praktyce z uzyskaniem takiej oceny, a co za tym idzie podwyżki, nie powinno być problemów - mówi Sebastian Pająk, przewodniczący „Solidarności” w Valeo Lighting Systems w Chrzanowie. Zaznacza, że wraz z wynagrodzeniem za listopad i w grudzień na konta pracowników biurowych wpłyną nagrody wynoszące po 500 zł brutto każda.

Związkowcom udało się doprowadzić do podpisania porozumienia, mimo że żadne rozmowy płacowe w koncernie w 2022 roku nie były już planowane. - Ze względu na inflację i rosnące koszty utrzymania wystąpiliśmy do pracodawcy o rozpoczęcie negocjacji. Równocześnie zwróciliśmy się do organizacji związkowych działających w pozostałych zakładach Valeo i zachęciliśmy je do podobnego działania. W efekcie naszych starań doszło do wspólnych rozmów, które udało się zakończyć sukcesem - mówi Sebastian Pająk.

Porozumienia płacowe będą obowiązywały w zakładach produkcyjnych w Chrzanowie, Skawinie i Czechowicach-Dziedzicach. W sumie jest w nich zatrudnionych ok. 7,5 tys. osób.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

METCHEM Sp. z o.o.
Scanway S.A
Malbox The Stamping Company
 bekuplast S.A.
HMT HELDENER METALLTECHNIK POLSKA Sp. o.o. & CO Sp. komandytowa
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.