Stokvis Tapes
VIA
sseMieszkańcy Siedlec mogą wypożyczać samochody elektryczne udostępnione w systemie carsharingu przez PGE Nowa Energia. W mieście została utworzona strefa, w której klienci mogą wypożyczać i oddawać elektryczne auta.
 
Charakterystyczne biało-niebieskie samochody elektryczne z logo PGE można zlokalizować za pomocą smartfonów, z zainstalowaną aplikacją PGEmobility.pl
 
pge-carsharing-2-male

W celu wypożyczenia samochodu, każdy klient powinien zainstalować aplikację PGEmobility.pl na swoim smartfonie i zarejestrować się w systemie. Konieczne jest również zaakceptowanie warunków płatności za usługę wynajmu za pomocą kart płatniczych. Aplikacja umożliwia lokalizowanie samochodów i wskazuje wynajmującemu drogę do zarezerwowanego pojazdu. Obecnie w ramach usługi dostępnych jest pięć samochodów elektrycznych marki Renault ZOE.

Elektromobilność jest jednym z kluczowych obszarów działań Ministerstwa Energii - opracowaliśmy i wdrożyliśmy Plan Rozwoju Elektromobilności, który konsekwentnie realizuje założenia Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjętej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w lutym 2016 r. Popularyzacja pojazdów nisko - i zeroemisyjnych nie tylko przyczynia się do poprawy jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy, lecz także stymuluje rozwój sektora nowoczesnych technologii polskiej gospodarki. Dziś w Siedlcach PGE Nowa Energia uruchomiła system carsharingu, w ramach którego mieszkańcy będą mogli korzystać z samochodów elektrycznych. Wierzę, że doświadczenia nabyte na tym swoistym poligonie doświadczalnym przełożą się na dalszą popularyzację zarówno elektromobilności, jak i carsharingu - mówi Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii.

Zadaniem spółki PGE Nowa Energia jest identyfikowanie nowych obszarów biznesu, technologii i usług, które mogą być włączone do działalności operacyjnej Grupy PGE. Jednym z kluczowych aspektów, na których obecnie koncentruje się spółka, jest właśnie obszar elektromobilności - mówi Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu ds. innowacji PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Projekt w Siedlcach to dla nas doskonałe laboratorium, w którym możemy sprawdzać różne usługi związane z elektromobilnością. Poza tym otwieramy nasze innowacyjne rozwiązania na miasta średniej wielkości, dzięki czemu uczymy się definiować potrzeby lokalnych społeczności, a następnie wychodzić im naprzeciw - dodaje Paweł Śliwa.

W Siedlcach testowany jest cały ekosystem elektromobilności, do którego zaliczają się różne typy stacji ładowania, system carsharingu samochodów elektrycznych oraz system rozliczeń z użytkownikami.

W tej chwili w mieście funkcjonuje pięć ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Są to dwa rodzaje stacji, czyli posiadające zainstalowany punkt ładowania o normalnej lub dużej mocy. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że najczęściej wykorzystywana jest stacja na ul. Pułaskiego, przy Urzędzie Miasta, która umożliwia naładowanie samochodu elektrycznego w czasie krótszym niż jedna godzina. Kierowcy, którzy mogą zostawić auto na dłuższy czas, korzystają ze stacji o normalnej mocy, na ulicach Monte Casino i Wiszniewskiego.

Opłata za wypożyczenie samochodu elektrycznego zbudowana jest z kilku składowych. Za każdą minutę jazdy wynajętym samochodem elektrycznym PGE w Siedlcach klienci zapłacą 60 gr, a za każdy przejechany kilometr 80 gr. Opłata za postój wynosi 10 gr za jedną minutę.

Grupa PGE posiada obecnie stacje ładowania samochodów w siedmiu miastach w Polsce (Warszawa, Łódź, Siedlce, Zakopane, Lądek Zdrój, Rzeszów i Krynica Zdrój). W najbliższym miesiącu zostaną uruchomione stacje w Bełchatowie, Nowym Sączu, Arłamowie i kolejne stacje w Rzeszowie. Firma prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie kolejnych instalacji w nowych lokalizacjach.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Etyfol
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
Impel Group
Alucrom Sp. z o.o.